Real Madrid 0:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Nesavladivi Rulli zaustavio Madriđane, Real Sociedad slavio na Santiago Bernabeuu

Branimir Korać • nedjelja, 06.01.2019.

Vrlo uzbudljiva utakmica odigrana je na Santiago Bernabeuu, a okončana je neočekivanim ishodom, porazom Real Madrida od Real Sociedada 2:0. Madriđani tako ostaju ukopani tek na petoj poziciji na ljestvici...

Vrlo loš početak 2019. godine za Real Madrid. U biti krenulo je dobro, Madriđani su vodili 2:1 u gostima kod Villarreala, a onda je krenuo pad. Villarreal je do kraja susreta poravnao na 2:2 i uzeo bod, a u sljedećem susretu Real Madrid izgubio je na svom travnjaku 2:0 od Real Sociedada.

Momčad koja je bila u vrlo lošoj formi i nizala poraze, odigrala je odličnu utakmicu na Santiago Bernabeuu, Geronimo Rulli obranio je puno toga i pomogao je Baskima da dođu do neočekivane pobjede koja ih je podigla na ljestvici do sredine.

Krenulo je očajno za domaćina. Već u drugoj minuti dosuđen je kazneni udarac za Real Sociedad. Merino se prošetao kroz obranu domaćina, zatim ga ruši Casemiro i Real Sociedad dobiva udarac s 11 metara. Willian Jose bio je precizan i donio je prednost gostima.

U prvih 11 Madriđana krenuo je mladi Vinicius i pokazao kako je trebao dobiti i više minuta ove sezone, bio je najaktivniji igrač kod domaćina, ali nije to previše pomoglo kada lopta nije htjela u mrežu.

Nije htjela niti u 44. minuti kada je Vazquez gađao suprotni kut, ali lopta se od vratnice odbila u polje.

U drugom dijelu igralo se otvoreno i s dosta prilika na obje strane. Od početka su Madriđani krenuli po poravnanje, tako su ostavljali i dosta prostora gostima za kontranapade te je i Real Sociedad na taj način dolazio do prilika.

Stvari su se za domaćina zakomplicirale u 61. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Lucas Vazquez i tako ostavio domaćina s igračem manje više od pola sata i u rezultatskom zaostatku.

Odmah nakon toga sporna situacija, u 16 metara pao je Vinicius nakon kontakta s vratarom Rullijem, no ništa nije suđeno. Rulli na jednoj, ali i Courtois na drugoj strani imali su pune ruke posla, a na kraju je Courtois morao još jednom po loptu u mrežu.

U 83. minuti Ruben Pardo podiže na 2:0 i zaključuje priču te gura domaćina u poraz.

Luka Modrić odradio je cijelu utakmicu.

Još jednom se pokazalo kako Real Madrid ima ogromnih problema u realizaciji što ga je skupo stajalo ove sezone u niz utakmica. Nema više Ronaldovih 40+ golova po sezoni.