SP 2019. - Skupina B, 4. kolo, 16.01.2019, 18:00 h
Hrvatska 32:20 Bahrein
Bahrein

Hrvatska odradila trening protiv Bahreina i vrlo visoko slavila

Branimir Korać • srijeda, 16.01.2019.

Hrvatska rukometna reprezentacija u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj igrala je protiv Bahreina. Iako je Lino Červar dao odmor onima najpotrošenijima, Hrvatska je pregazila Bahrein s 32:20...

HRVATSKA - BAHREIN 32:20 (19:9)

Svjetsko prvenstvo

Skupina B, četvrto kolo

Hrvatska: Marin Šego, Ivan Stevanović 1 (12 obrana), Manuel Štrlek 11(2), David Mandić 1(1), Zlatko Horvat, Ivan Vida 5, Željko Musa, Marin Šipić 1, Krešimir Kozina 3, Damir Bičanić 5, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić 1, Igor Karačić, Luka Stepančić, Jakov Vranković 4

Bahrein: Mohamed Husain (8 obrana), Ali Khamis, Ali Merza 2, Hasan Al Samahiji 1, Mohamed Abdulredha, Ahmed Husain 1, Ahmed Jalal 5, Mohamed Merza 1, Bilal Basham 3, Abdulla Yaseen, Hasan Madan 1, Jasim Alsalatna, Hasan Alfardan, Mahdi Saad 1(1), Mohamed Habib 1, Husain Alsayyad 4

Sedmerci: Hrvatska 3/5 (Štrlek 2/4, Mandić 1/1), Bahrein 1/3 (Saad 1/3)

Isključenja: Hrvatska 12 minuta (Šipić, Vida, Mandić 2, Kozina, Štrlek), Bahrein 8 minuta (Habib, Madan, Alsayyad, Alsalatna)

Kretanje rezultata: 1:0 Kozina, 2:0 Bičanić, 2:1 Ali Merza, 3:1 Cindrić, 3:2 Saad (7m), 4:2 Vranković, 5:2 Vida, 5:3 Mohamed Merza, 6:3 Kozina, 7:3 Štrlek, 7:4 Habib, 8:4 Vranković, 9:4 Kozina, 10:4 Štrlek, 10:5 Jalal, 11:5 Bičanić, 12:5 Vida, 12:6 Al Samahiji, 13:6 Štrlek (7m), 14:6 Štrlek, 14:7 Basham, 15:7 Bičanić, 16:7 Štrlek, 16:8 Husain, 17:8 Vranković, 18:8 Vida, 18:9 Jalal, 19:9 Vida

Drugo poluvrijeme: 20:9 Bičanić, 21:9 Štrlek, 21:10 Jalal, 22:10 Vranković, 22:11 Alsayyad, 23:11 Mandić (7m), 23:12 Alsayyad, 23:13 Alsayyad, 23:14 Jalal, 24:14 Štrlek (7m), 25:14 Štrlek, 25:15 Basham, 26:15 Bičanić, 26:16 Jalal, 26:17 Basham, 27:17 Štrlek, 28:17 Štrlek, 28:18 Alsayyad, 28:19 Ali Merza, 29:19 Štrlek, 30:19 Šipić, 31:19 Vida, 32:19 Stevanović, 32:20 Madan

Hrvatska je protiv Bahreina odradila posao i stigla do glatke pobjede 32:20. Lino Červar ispunio je zacrtano, odmorio je dobar dio igrača, oni koji su igrali manje u ranijim utakmicama ovaj put su dobili pravu minutažu, a rezultat nije patio.

Hrvatska je uvjerljivo slavila, od početka susreta imala je prednost i nijednom nije dopustila Bahreinu da iole zaprijeti i unese zanimljivost u susret.

Postotak realizacije Hrvatske u prvom poluvremenu bio je na visokoj razini, vrlo rijetko Červarovi igrači su promašivali i oštro su kažnjavali svaku pogrešku Bahreina. Kada i nisu griješili, zaustavljao ih je Stevanović i nije nimalo čudnop da je Hrvatska dobila prvo poluvrijeme s visokih 19:9.

U drugom dijelu Bahrein je bio ravnopravniji i nije dopustio Hrvatskoj potpuno odvajanje i bijeg na još veću razliku. Najzaslužniji za to je vratar Mohamed Husain, inače prvi vratar Bahreina koji je u prvom poluvremenu odmarao. Husain je pokazao da je vrlo dobar vratar i nije dopustio Hrvatskoj apsolutni bijeg prema plus 20.

Završilo je 32:20, moglo je i uvjerljivije da je bilo potrebno, posao je ionako odrađen s pola gasa.

Prvo ime susreta bio je Manuel Štrlek koji je zabio 11 golova i odnio titulu igrača utakmice, posve zasluženo ne samo zbog realizacije.

Tijek susreta

:

Kraj, Hrvatska je slavila s plus 12.

57. minuta - zadnje tri minute 29:19

27:17 - Rutinski dobvršavanje posla, lijepa asistencija Blaževića za Štrleka.

26:15 - Bičanić, još deset minuta do kraja susreta.

48. minuta - Husain skida sedmerac Štrleku

24:14 - nakon dugo vremena hrvatski pogodak, Štrlek

43. minuta - dobro brani Husain, dobro da je Khamis "branio" u prvom poluvremenu.

23:14 - Jalal, Bahrain na jednoznamenkastom zaostatku

23:13 - evo i serije Bahreina koji je spojio dva gola.

36. minuta - u igri je i nominalno najbolji vratar Bahreina Husain.

21:10 - prvi gol Bahreina u nastavku, Jalal

20:9 - počelo je drugo poluvrijeme, odmah Bičanić zabija

Poluvrijeme 19:9, rutinski Hrvatska do visoke prednosti.

18:8 - Prvi put dvoznamenkasta prednost - Vida.

27. minuta - Prvo isključenje za Hrvatsku, Šipić, Bahrain ne koristi sedmerac.

17:8 - Hrvatska s igračem više do 17:8 cepelinom Štrleka za Vrankovića

16:7 - Bičanić snažno izvana i onda odmah i Štrlek iz kontre.

14:7 - Pogreška Hrvatske u napadu, nije prošlo dodavanje Bičanića za Vrankovića i Bahrein zabija iz kontre.

14:6 - Krasan gol Štrleka, potpuno je prevario vratara Bahreina i progurao mu loptu iznad glave.

13:6 - Madan je isključen nakon faula na Kozini na crti, penal izvodi i zabija Štrlek

12:5 - Puni se bahreinska mreža, Vida za 12:5 s krila.

11:5 - Bičanić s pozicije pivota.

10:5 - Jalal smanjuje s krila. Hrvatska rutinski odrađuje posao, velika je razlika u kvaliteti.

10:4 - štrlek bježi u kontru za plus šest.

9:4 - Tri gola Kozine, svaka pogreška Bahreina rutinski se kažnjava.

8:4 - Vranković održava prednost.

7:4 - Habib nakon krasnog cepelina

7:3 - Bahrein griješi u napadu, a Štrlek nakon lijepe akcije podiže prvi put na plus četiri

6:3 - Kozina je prvi igrač s dva postignuta gola.

5:2 - Vida krade loptu, bježi u kontru i zabija

4:2 - Drži Hrvatska prednost, Vrankopvić s krila.

3:1 - Cindrić, Habib je zaradio dvije minute

2:1 - Prvi gol Bahreina, prošao je Merza.

2:0 - Raspala se obrana, Bičanić 2:0.

3. minuta - Bahrein je imao dobre dvije minute napade, dva puta obranio je Stevanović.

1:0 - Odmah Hrvatska preuzima vodstvo, Kozina iz kontre za 1:0.

1. minuta - Počeo je susret.

Hrvatska u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva igra protiv Bahreina, očekuje se nova pobjeda i posljednja provjera uoči Španjolske.