SP 2019. - Skupina D, 4. kolo, 16.01.2019, 15:30 h
Angola 26:33 Argentina
Argentina

Argentina pobjedom protiv Angole produžila nadu u prolazak u sljedeći krug

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.01.2019.

Neizvjesno je u skupini D Svjetskog prvenstva gdje su se uoči četvrtog kola sve reprezentacije nadale pobjedama i ostanku u igri za prolaz. Iako je upisala svoju tek prvu pobjedu, Argentina se približila sljedećoj rundi natjecanja nakon što je svladala Angolu 33:26...

Reprezentacija Argentine današnjim je slavljem nad Angolom zadržala teoretske šanse za prolazak dalje, no čak i da posljednje kolo riješi s nova dva boda o svojoj sudbini ne odlučuje sama.

U skupini u kojoj je Švedska od samoga starta bila jedini izraziti favorit, i to je u prva tri susreta potvrdila tamo gdje je i najvažnije - na terenu, četiri će vrste do posljednjeg susreta čekati odluku o putnicima u glavnu rundu natjecanja.

Južnoamerički si sastav, bez suspendiranog Federica Fernandeza nije dopustio iznenađenje kakvo je Angola u prvom kolu kreirala protiv Katara, prvih 15-ak minuta izabranici Manola Cadenasa opipavali su protivničku igru da bi se zatim po prvi puta komotnije odvojili što ih je u konačnici dovelo do +5 pred odlazak na odmor.

Za više u tih prvih pola sata Angoli su trebali raspoloženija krila, koja se međutim niti jednom nisu upisala u listu strijelaca, uz tek jedan jedini pokušaj, dok su velikih problema rukometaši afričkog predstavnika imali i s argentinskim pivotima. S druge strane, Argentinci su posebno ubojiti bili upravo s krilnih pozicija.

Argentinski je izbornik u desetoj minuti drugog dijela pozvao minutu odmora, u tim se trenucima Angola njegovom izabranom sastavu približila na zaostatak od dva pogotka. Za 19:21 poentirao je tada Otiniel Pascoal, i iako je minutu kasnije Ferreira pogodio za -1, panamerički prvak nakon toga nije ostavio prostor sastavu Felipea Cruza da u potpunosti mu ugrozi davno stečenu prednost.

U tim trenucima kada se lomio susret rukometaše Angole dva je puta zaustavljao protivnički vratar Maciel, zatim su promašili čitav gol iz jednog kontranapada dok su na drugoj strani Santiago Baronetto i društvo svoje šanse, iako doduše uz dozu sreće, pretvarali u pogotke. U posljednjih 10 minuta ponovno se ušlo s pet golova prednosti argentinske vrste.

U konačnih 33:26 Pablo Simonet ugradio je sedam pogodaka iz osam pokušaja, šest je dodao Bonanno, a Baronetto je sa svojih 5/5 ostao stopostotan. Napade u redovima Angole još su jednom predvodili Rome Hebo sa šest zgoditaka i Edvaldo Ferreira sa sedam, no potonji sigurno neće biti zadovoljan sa svojih čak osam promašaja.