SP 2019. - Skupina B, 4. kolo, 16.01.2019, 15:30 h
Japan 21:25 Island
Island

Island očekivano svladao Japance, odluka o trećem mjestu u posljednjem kolu

Branimir Korać • srijeda, 16.01.2019.

Island nije dopustio nikakvo iznenađenje, svladao je Japan s 25:21 i spreman je za odluku u posljednjem kolu kada će u izravnom susretu s Makedonijom odlučiti o tome tko ide u sljedeću fazu natjecanja...

Island je u četvrtom kolu skupine B Svjetskog prvenstva imao imperativ pobjede protiv skromnog Japana, uspio je slaviti i tako se bodovno izjednačio s Makedonijom protiv koje igra u posljednjem kolu. Ako Makedonci izgube od Španjolske, Islanđanima će za prolaz biti dovoljan i remi u posljednjem kolu s obzirom na bolju gol razliku.

Japan ostaje na nuli i on će priliku za prve bodove imati u posljednjem kolu protiv Bahreina, protivnika po mjeri. Bahrein još očekuje dvoboj protiv Hrvatske i ako upiše očekivani poraz, Japan će i s remijem biti ispred njega.

Island je ovdje zasluženo slavio, praktički cijelim tijekom susreta bio je u vodstvu, Japanci su samo jednom u završnici prvog dijela došli do vodstva, ali Island je ipak s dva pogotka u zadnje dvije minute odnio prednost na poluvrijeme.

Susret je krenuo dobro za Island koji je poveo s 5:2, ali Japan se s vremenom uspio vratiti u susret te sredinom poluvremena poravnati na 7:7.

U završnici prvog dijela Yoshino je zabio za vodstvo Japana da bi nakon toga Sigurmansson i Gudjonsson donijeli preokret Islandu.

U drugom dijelu Japanci nisu dozvolili potpuno odvajanje Gudmundssonovoj momčadi sve do zadnjih pet minuta kada Island radi seriju 3:0, rješava pitanje pobjednika i odlazi u zadnje kolo s četiri boda na kontu.

Predvodili su ga s 11 obrana Bjorgvin Pall Gustavsson te s pet golova Stefann Rafn Sigurmansson. Najbolji Japanac bio je Yuto Agarie s četiri gola.