SP 2019. - Skupina B, 5. kolo, 17.01.2019, 20:30 h
Španjolska 19:23 Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska u fantastičnoj predstavi nadigrala Španjolsku i nosi maksimalna četiri boda u Köln!

Branimir Korać • četvrtak, 17.01.2019.

Hrvatska je upisala i petu pobjedu u skupini, nadigrala je Španjolsku i glatko slavila s 23:19 i u Köln nosi maksimalna četiri boda!

ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 19:23 (10:13)

Svjetsko prvenstvo

Skupina B, peto kolo

Španjolska: Gonzalo Perez de Vargas (6 obrana), Rodrigo Corrales (3 obrane), Eduardo Gurbindo 1, Angel Fernandez 1, Raul Entrerrios 3, Alex Dujšebaev 3, Daniel Sarmiento 1, Julen Aguinagalde 1, Joan Canellas, Viran Morros, Aleix Gomez, Aitor Arino 1, Gedeon Guardiola 1, Ferran Sole 5(2), Adrian Figueras 2, Daniel Dujšebaev

Hrvatska: Marin Šego (12 obrana), Ivan Stevanović, Manuel Štrlek, David Mandić 2, Zlatko Horvat 8(5), Ivan Vida, Željko Musa 6, Marin Šipić 1, Krešimir Kozina, Damir Bičanić, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak 2, Luka Cindrić 1, Igor Karačić, Luka Stepančić 3, Jakov Vranković

Sedmerci: Španjolska 2/2 (Sole 2/2), Hrvatska 5/5 (Horvat 45/5)

Isključenja: Španjolska, Hrvatska 4 minute (Musa, Duvnjak)

Kretanje rezultata: 1:0 Dujšebaev, 1:1 Stepančić, 2:1 Sole, 3:1 Sole, 3:2 Musa, 3:3 Musa, 4:3 Entrerrios, 4:4 Duvnjak, 4:5 Cindrić, 4:6 Horvat (7m), 5:6 Fernandez, 5:7 Horvat, 6:7 Entrerrios, 7:7 Dujšebaev, 7:8 Horvat (7m), 7:9 Horvat, 7:10 Musa, 7:11 Musa, 7:12 Horvat, 8:12 Aguinagalde, 8:13 Musa, 9:13 Dujšebaev, 10:13 Sole

Drugo poluvrijeme: 11:13 Figueras, 11:14 Duvnjak, 12:14 Guardiola, 12:15 Stepančić, 13:15 Gurbindo, 13:16 Horvat (7m), 14:16 Sole (7m), 14:17 Musa, 15:17 Sarmiento, 15:18 Horvat (7m), 16:18 Sole (7m), 16:19 Mandić, 16:20 Stepančić, 17:20 Arino, 18:20 Figueras, 18:21 Mandić, 19:21 Entrerrios, 19:22 Horvat (7m), 19:23 Šipić

Sjajna predstava Hrvatske i velika pobjeda protiv aktualnog europskog prvaka Španjolske! Razigrana, ali i čvrsta Hrvatska bila je apsolutno bolji protivnik, Španjolska je u biti samo jednom malo opasnije zaprijetila kada je u završnici Hrvatska ušla u krizu u napadu, ali obrana je odradila sjajan posao i kada je napad stao, ona je držala reprezentaciju u vodstvu.

Znalo se da je španjolska obrana elitna, možda uz francusku i najbolja na svijetu, ali Hrvatska je pronalazila rješenja, igrala je pametno i izgledala jako dobro. Posebno dobro prolazile su lopte na crtu šest metara gdje je Željko Musa bio nezaustavljiv, igrao je utakmicu života i punio mrežu iza leđa Corralesa, a onda i Pereza de Vargasa.

Španjolski napad odlično je zatvoren, izlazilo se na igrače kako uopće ne bi dolazili u poziciju za šut, bilo je puno pokušaja pod pritiskom, a i kada bi Španjolci prošli, Marin Šego je ponovno bio raspoložen i zatvarao dobar dio njihovih pokušaja.

Počelo je vodstvom Španjolske 3:1, ali vrlo brzo Hrvatska je uhvatila ritam, stigla do poravnanja, a nakon desetak minuta i prvi put povela golom Luke Cindrića.

Bio je to drugi pogodak u seriji 3:0 kojom je Hrvatska stigla do dva gola prednosti i držala je to vodstvo do gola Dujšebaeva kada je lopta za tek nekoliko milimetara prešla gol liniju. No odmah nakon toga kreće serija Hrvatske koja je prelomila utakmicu i nakon koje se Španjolska više nije uspjela u potpunosti vratiti.

U narednim minutama Hrvatska je napravila seriju 5:0 i pobjegla na najviših 12:7 uz tri gola Zlaje Horvata i dva Muse. Španjolci su tu izgledali izgubljeni, radili su početničke pogreške i Hrvatska je to znala kazniti.

Do odlaska na odmor Španjolci su malo smanjili zaostatak, ali na poluvremenu je Hrvatska svejedno imala prednost 13:10.

U drugom dijelu Španjolci su u niz navrata dolazili na samo dva gola zaostatka, ali bila je to ujedno i granica ispod koje nisu mogli. Hrvatska je svaki put odgovorila i ponovno se odmaknula i na kraju apsolutno zasluženo slavila.

U završnici susreta važan gol zabio je Mandić, Musa je izborio sedmerac koji je realizirao Horvat, a Šipić stavio točku na i u posljednjoj minuti.

Sjajna Hrvatska i apsolutno zaslužena pobjeda protiv europskog prvaka koji nije imao nikakav odgovor na igru Červarovih izabranika.

Tijek susreta

60. minuta - KRAAAAAJ!!!!!! Hrvatska više nego zasluženo maksimalna odlazi u Köln!

19:23 - Šipiiiić!

58:54 minuta - Hrvatska ima 22:19 i napad, Lino traži minutu i odmara, smiješe se četiri boda u paketiću za Köln!

19:22 - Horvat zabija i na drugoj strani Šego brani, dvije minute do kraja!

57:30 minuta - Musa izborio sedmerac!

19:21 - Brza izmjena golova, prvo Mandić, a onda Entrerrios, tri minute do kraja

18:20 - 56. minuta Figueras, Hrvatska ostala bez ideje u napadu

55. minuta - Figueras vratnica!

55. minuta - Stepančić nije zabio, napad Španjolska za minus dva.

17:20 - Gol nakon dugo vremena, Arino iz kontre.

51. minuta - Dujšebaev se izborio za šut, ali gađa gredu!

50. minuta -. Još deset minuta, Hrvatska ima plus četiri!

49. minuta - Perez de Vargas počeo braniti, šteta, Hrvatska je u zadnjim minutama mogla prelomiti susret.

47. minuta - Karačiću čistu kontru skida Perez!

16:20 - Stepančić bomba u gornji kut!

45. minuta - Sarmiento forsira i preko gola!

16:19 - Mandić!

16:18 - Sole sa sedam metara.

15:18 - Karačić izborio sedmerac, Horvat miran cijelu večer!

15:17 - Umjesto faula nad Karačićem, Perez brani, Sarmiento bježi i zabija.

39. minuta - Dujšebaev bomba, ali Šego hvata živu loptu!

14:17 - Musa s crte!

38. minuta - Čisti zicer za Entrerriosa, srećom trese vratnicu!

14:16 - Sole uzvraća iz sedmerca na drugoj strani.

13:16 - Horvat iz sedmerca koji nije trebao biti dosuđen, nije bilo obrane iz prostora

13:15 - Gurbindo pod prekršajem zabija, Duvnjaku isključenje

12:15 - Bomba Stepančića iz jako teške situacije!

12:14 - Duvnjak, ali odmah Španjolci uzvraćaju.

11:13 - Figueras

31. minuta - Krasna obrana Šege Gomezu s krila! Osma već.

31. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme, treba biti oprezan u početku, tu su Španjolci odmah riješili dvoboj protiv Makedonije i Japana.

30. minuta - Loše odrađen napad Hrvatske, Španjolci su imali deset sekundi, ali Šego sjajno skida Dujšebaevu i ostaje 10:13 na poluvremenu!

10:13 - Duvnjak nije zabio zicer, odmaj Španjolci kažnjavaju preko Solea s krila.

9:13 - Dujšebaev nakon cepelina s igračem više.

28. minuta - Musa isključen

8:13 - Horvat iz kontri i Musa na postavljenu obranu, recept za Španjolce!

8:12 - Aguinagalde prekida seriju

7:12 - Ne mogu Španjolci uhvatiti hrvatsku kontru, 5:0 serija! Horvat!

7:11 - Musa puni Španjolce! Izgleda kao Aguinagalde u najboljim danima!

7:10 - Kakav pregled igre Duvnjaka! Sjajno dodavanje za Musu i zicer za plus tri! Hrvatska opet ima napad, Španjolci nižu pogreške!

7:9 - Oduzeta lopta Španjolcima, bježi Horvat u kontru i vraća na plus dva!

7:8 - Sjajan prodor Karačića, dosuđen je sedmerac, Horvat zabija.

7:7 - Nakon pregleda snimke, priznat pogodak Dujšebaevu, lopta par milimetara iza crte.

6:7 - Entrerrios odmah smanjuje.

5:7 - Horvat s krila

5:6 - Fernandez, šteta, imala je Hrvatska kontru za plus tri, ali Horvat nije došao do lopte i Fernandez zabija na drugoj strani

4:6 - Horvat iz sedmerca za prvi put plus dva.

13. minuta - Šego briljira, peta obrana!

4:5 - Prvo vodstvo Hrvatske, Cindrić zabija!

4:4 - Duvnjak!

4:3 - Entrerrios, španjolski napadi traju i traju, muče se za realizaciju

9. minuta - Šego skida zicer Aguinagaldea, ali i Corrales brani Stepančiću

3:3 - Musa krasno kupi loptu i zabija za 3:3.

7. minuta - Žuti karton za hrvatsku klupu nakon žestokih prosvbjeda jer nije sviran očiti faul nad Duvnjakom. Šego zasad odličan, tri obrane.

3:2 - Musa s crte nakon sjajnog dodavanja Duvnjaka

3:1 - Suci uzimaju Hrvatskoj loptu i Sole zabija, odmah Stepančić krivo dodavanje, Sole bježi u kontru za 3:1.

1:1 - Stepančić se diže i neobranjivo pogađa gornji kut

1:0 - Prvi put bez pravog izlaska prema igraču i Dujšebaev zabija.

1. minuta - Počeo je susret u Münchenu.

Apsolutna dominacija na tribinama, kod izvođenja himni to se itekako vidjelo.

Vrijeme je za posljednji dvoboj u prvoj fazi Svjetskog prvenstva, Hrvatska i Španjolska očekivano odlučuju o prvom mjestu u skupini i broju bodova koji se prenose u narednu rundu.