SP 2019., Nokaut faza, za 5. mjesto, 26.01.2019, 20:30 h
Hrvatska 28:34 Švedska
Švedska

Švedska visoko svladala Hrvatsku u borbi za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu

Branimir Korać • subota, 26.01.2019.

Dvoboj bez previše stresova pripao je Švedskoj koja je bolje odradila susret za peto mjesto. Hrvatska bez pravog intenziteta na obje strane parketa, a Švedska je na kraju stigla do pobjede i petog mjesta u svijetu dok Hrvatska završava kao šesta...

HRVATSKA - ŠVEDSKA 28:34 (13:16)

Svjetsko prvenstvo

Utakmica za peto mjesto

Hrvatska: Ivan Stevanović (3 obrane), Marin Šego (7 obrana), Domagoj Duvnjak, Luka Stepančić 5, Ivan Vida, Zlatko Horvat 2(1), Igor Karačić 3, Manuel Štrlek 2(1), Željko Musa 2, Lovro Jotić, Ivan Slišković 1, David Mandić 2, Jakov Vranković 3, Marin Šipić 4, Kristian Bećiri 1, Damir Bičanić 3

Švedska: Andreas Palicka (4 obrane), Mikael Appelgren (5 obrana), Max Darj, Jerry Tollbring 1, Niclas Ekberg 6(3), Jesper Konradsson 1, Hampus Wanne 2, Simon Jeppsson, Fredric Pettersson 3, Albin Lagergren 3, Linus Arnesson 2, Mattias Zachrisson 3, Andreas Nilsson 5, Kim Andersson 3, Kim Ekdahl du Rietz 1, Lukas Nilsson 4

Sedmerci: Hrvatska 2/4 (Horvat 1/2, Štrlek 1/2), Švedska 3/4 (Ekberg 3/4)

Isključenja: Hrvatska 6 minuta (Mandić, Bičanić, Stepančić), Švedska 2 minute (Darj)

Kretanje rezultata: 0:1 L.Nilsson, 0:2 A.Nilsson, 1:2 Musa, 1:3 L.Nilsson, 1:4 A.Nilsson, 2:4 Stepančić, 2:5 Ekdahl du Rietz, 3:5 Slišković, 3:6 Ekberg (7m), 3:7 Zachrisson, 4:7 Stepančić, 4:8 Ekberg (7m), 5:8 Štrlek (7m), 6:8 Mandić, 6:9 Ekberg, 6:10 A.Nilsson, 6:11 Ekberg, 7:11 Šipić, 7:12 L.Nilsson, 7:13 Wanne, 8:13 Šipić, 9:13 Šipić, 9:14 Konradsson, 10:14 Stepančić, 11:14 Stepančić, 12:14 Mandić, 12:15 Wanne, 13:15 Bičanić, 13:16 Andersson

Drugo poluvrijeme: 13:17 Arnesson, 13:18 Pettersson, 13:19 Zachrisson, 14:19 Karačić, 14:20 Tollbring, 15:20 Šipić, 15:21 Lagergren, 16:21 Štrlek, 16:22 A.Nilsson, 17:22 Horvat, 17:23 Zachrisson, 18:23 Stepančić, 18:24 Ekberg (7m), 19:24 Karačić, 19:25 Lagergren, 20:25 Karačić, 20:26 Pettersson, 21:26 Vranković, 21:27 Lagergren, 21:28 Pettersson, 22:28 Vranković, 23:28 Musa, 23:29 L.Nilsson, 24:29 Horvat (7m), 24:30 Ekberg, 24:31 Arnesson, 25:31 Vranković, 26:31 Bičanić, 26:32 Andersson, 27:32 Bičanić, 27:33 A.Nilsson, 28:33 Bećiri, 28:34 Andersson

Hrvatska je nastup na Svjetskom prvenstvu završila na šestom mjestu nakon što je upisala poraz od Švedske 34:28. Taj posljednji dvoboj za obje reprezentacije bio je "višak", umor na obje strane, susret bez uloga i u konačnici pobjeda Švedske koja je bila nešto motiviranija i dosta spremnija za ovaj dvoboj.

Bilo je to odrađivanje posla, oba izbornika izrotirali su dosta igrača, a na kraju je upisan poraz bez posljedica.

Od početka susreta stvari su išle krivim smjerom za Hrvatsku, sjajno je krenuo Lukas Nilsson i iako je Šego otvorio utakmicu dobro, Šveđani su se odvojili. Hrvatski napad nije bio dobar, obrana je bila komotna i Švedska je vrlo brzo pobjegla na 7:3.

Uspjela se Hrvatska u jednom trenutku približiti na dva gola zaostatka smanjivši na 8:6, ali Švedska odgovara serijom 3:0 i ponovno bježi.

Bilo je i šest razlike da bi zaostatak smanjen u završnici poluvremena na dva razlike, a na odmor se otišlo sa 16:13 za Šveđane.

Odmah na startu drugog poluvremena Švedska je ponovno pobjegla na šest razlike i više nije bilo nikakve prave šanse za povratak, bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će susret završiti.

Bez obzira na ovaj poraz, Hrvatska je odradila pravi posao i može biti zadovoljna nastupom na Svjetskom prvenstvu.

Tijek susreta

Kraj, 28:34 - Švedska je peta, a Hrvatska šesta na ovom SP-u

28:33 - Zabio je Bećiri, prvijenac

26:31 - Bičanić, malo kozmetičko uljepšavanje rezultata

55. minuta - ... osim možda Vide, Jotića i Bećirija

54. minuta - 24:31, sedam razlike za Švedsku, svi jedva čekaju kraj...

48. minuta - Brani Palicka sedmerac Štrleku, odmah zabija Lukas Nilsson za 23:29

23:28 - Dva uzastopna gola za Hrvatsku, Švedska i dalje ima visoku prednost

21:28 - Uz puno sreće Pettersson zabija, Stevanović nije znao gdje je lopta koju je obranio

20:26 - Igra se gol za gol što apsolutno odgovara Švedskoj

18:23 - Stepančić atraktivno, na golu je Stevanović

16:22 - Isključen je Bičanić, Hrvatska konstantno na tih 5-6 razlike

15:21 - Prolaze Šveđani lakoćom

14:19 - Evo Karačića

34. minuta - Čekamo povratak Hrvatske iz svlačionice

13:18 - Bolji ulazak Švedske i u drugo poluvrijeme i povratak na pet razlike.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Herningu 13:16

29. minuta - Mandić isključen, 13:16 Andersson

6:10 - Andreas Nilsson

6:9 - Brani Stevanović sedmerac, ali lopta se odbija do Ekberga koji zabija iz druge prilike

6:8 - Lijep gol Mandića s krila

5:8 - Štrlek iz sedmerca i Šego nakon toga brani, prilika za približavanje

4:7 - Stepančić

12. minuta - Odlično brane Šego i Appelgren udarce sa šest metara.

3:7 - Zachrisson iz kontre

3:6 - Održava Švedska prednost, Ekberg iz sedmerca

3:5 - Slišković nakon lijepe akcije

2:5 - Stepančić snažno izvana pa Ekdahl du Rietz uzvraća

1:4 - Oba Nilssona imaju odličan ulazak u utakmicu

6. minuta - Horvat promašuje sedmerac, puca preko gola

1:3 - Odlično je krenuo Lukas Nilsson, dva laka gola s vanjskih pozicija

1:2 - Golovi pivota, prvo Andreas Nilsson, a onda Musa

0:1 - Lukas Nilsson bomba izvana

1. minuta - Krenuo je Šego i odmah skida zicer

1. minuta - Počeo je susret u Herningu

SP 2019., Nokaut faza

za 5. mjesto

Hrvatska28:34Švedska

• Jura Zeleni26.01.2019. u 22:17
    Mene ovaj poraz ne smeta ukoliko to znači da će Červar NAPOKON biti maknut sa reprezentativne klupe. Jasno je svima da on nije u stanju napraviti rezultat. - dajmo šansu drugima.