Atlético Madrid 1:3 Real Madrid
Real Madrid

Real odnio pobjedu s Wande Metropolitano uz asistenciju Luke Modrića

Petar Jenjić • subota, 09.02.2019.

Nogometaši madridskog Reala svladali su u gradskom derbiju Atletico s 3:1 te se vratili na drugo mjesto iza Barcelone. Vrijedi izdvojiti kako je asistent za treći pogodak bio Luka Modrić...

Današnji derbi između Atletica i Reala na Wandi Metropolitano mogao je dosta donijeti, ali i dosta oduzeti objema momčadima. Nakon 90 minuta igre itekako sretniji mogu biti iz Kraljevskog kluba koji je odnio pobjedu s gostujućeg terena rezultatom 3:1.

Tri pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu uz dosuđen dvojben jedanaesterac za gostujuću momčad. U drugom poluvremenu Real je potvrdio pobjedu, a za pogodak je asistirao Luka Modrić. Nova tri boda Real je barem privremeno stigao na pet bodova zaostatka za Barcelonom koja drži prvu poziciju s 50 bodova.

Igrala se 16. minuta kada su gosti stigli do vodstva. Nakon jednog Ramosovog ubačaja iz kornera lopta se od braniča Atletica odbila do Casemira koji je bio sam i imao dovoljno vremena da krasnim volejom matira Jana Oblaka. Slovenski vratar pokušao je skratiti kut, no bez uspjeha.

Samo devet minuta kasnije dočekali smo odgovor Atletica koji je stigao nakon što je Vinicius na svojoj polovici izgubio loptu koju uzima Angel Correa i sjajnim dugačkim dodavanjem pronalazi Antoinea Griezmanna. Francuz se sjurio prema kaznenom prostoru i poentirao pokraj Courtoisa.

Griezmann ponovno, a zatim Toni Kroos na drugoj strani, imali su prilike za pogodak koji je stigao u završnim minutama poluvremena. Jose Gimenez srušio je Viniciusa blizu ruba kaznenog prostora, a sudac je dosudio najstrožu kaznu i to potvrdio nakon pregleda VAR-a. Siguran izvođač bio je Sergio Ramos.

Na početku drugog poluvremena protiv bivšeg kluba bio je raspoložen Alvaro Morata koji je na trenutak izjednačio rezultat u 54. minuti, međutim, zbog zaleđa pogodak je poništen.

Konačno rješenje susreta donio je Gareth Bale u 74. minuti. Luka Modrić lijepo je proigrao Velšanina u kaznenom prostoru, a ovaj udarcem iskosa pogađa suprotni kut Atleticova gola. Bio je to njegov 100. pogodak u dresu Reala. Stanje za Atletico dodatno se pogoršalo u 80. minuti kada je Thomas zaradio drugi, isključujući žuti karton.

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real, dok je kod Atletica Nikola Kalinić ušao u igru u 71. minuti.