Angers 1:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG slavio protiv Angersa i došao na korak do rekorda

Jan Šneler • subota, 11.05.2019.

U pobjedi od 2:1 na gostovanju kod Angersa nogometaši PSG-a došli su do 100. pogotka ove sezone u Ligue 1...

Iako su već odavno osvojili naslov i više ne igraju za rezultat već prestiž, nogometaši PSG-a uspjeli su doći do slavlja na gostovanju kod Angersa. Pobjedom u 35. kolu Serie A PSG je ujedno došao do jubilarnog 100. prvenstvenog pogotka ove sezone i u posljednja dva kola mora postići tri pogotka kako bi postao rekorder.

Prilično izjednačeno bilo je prvo poluvrijeme, a PSG je došao do vodstva u 20. minuti. Neymar je bio najspretniji u skoku i poentirao za vodstvo gostiju. Bio je to ujedno prvi pogodak glavom Brazilca u Ligue 1 otkada je stigao u pariški klub.

U nastavku susreta gosti vrlo brzo dolaze do novog pogotka. Angel Di Maria je sada bio najviši u skoku, a asistirao je strijelac prvog zgoditka. PSG je došao do velikog vodstva i bilo je jasno kako će na svoj već bogati konto upisati nova tri boda.

Domaći su se nogometaši trudili, pokušavali doći do gola, no pitanje bi li uspjeli da Marquinhos nije slabo reagirao na samom kraju susreta. Branič PSG-a napravio je prekršaj u kaznenom prostoru, zaradio crveni karton, a Angers je dobio šansu iz jedanaesterca.

Pokušaj Flaviena Taita brani Gianluigi Buffon, no lopta se odbija točno na noge igrača Angersa i Tait iz ponovljene šanse zakucava za konačnih 1:2.

Mateo Pavlović odigrao je svih 90. minuta u redovima domaćeg sastava.