Sjajni Cibosi drže prednost domaćeg terena i imaju 2-0 protiv Cedevite

Branimir Korać • petak, 24.05.2019.

Cibona je upisala i drugu pobjedu u finalnoj pobjedi protiv Cedevite. Ovaj put bila je bolja s 90:82 i ima prednost 2-0 u seriji te pokazuje da ima adute za osvajanje titule prvaka Hrvatske...

Cibona - Cedevita 90:82 (22:19, 23:22, 24:21, 21:20)

Druga utakmica finala PH

Cibona: Josip Bilinovac 6 (4as), Marko Ljubičić 18 (5sk, 6as), Roko Rogić 8 (4as), Igor Marić 9, Filip Bundović 9, Dominic Gilbert, Ivan Novačić 0, Marin Rozić 3 (4sk), Krešimir Ljubičić 3, Fran Pilepić 17, Damir Markota 17 (5sk)

Cedevita: Jacob Pullen 5, Justin Cobbs 24 (5sk, 5as), Filip Krušlin 3, Toni Katić 1, Karlo Žganec 2, Andrija Stipanović 10, Marko Banić 2, Domagoj Bošnjak 7 (4sk), Elgin Cook 18 (5sk), Ivan Ramljak 8, Jakov Mustapić 1, Edo Murić 1

Blokade: Cibona 1, Cedevita 0

Puno borbenija i pobjede željnija Cibona potpuno zasluženo je slavila. Cedevita je još jednom izgledala ispuhano i neraspoloženo, kao da dio igrača jedva čeka da se sve ovo završi i da mogu svojim kućama.

Cibona je još jednom bila daleko požrtvovnija i bolja, a pred Slavenom Rimcem je puno posla da bi probudio momčad uoči dva dvoboja u Domu sportova. Ovo nije dobro i u oba susreta njegova momčad, višestruko skuplja i uglednija, nije zaslužila pobjedu.

Cibona je od početka bila bolji protivnik, a prvi put značajnije se odvojila sredinom druge četvrtine kada je Roko Rogić zabio tricu za 37:29.

Cedevita nije dopustila još veće odvajanje, a u završnici prvog poluvremena s pet vezanih poena Cobbsa smanjila je na 45:41 iako je prednost domaćina trebala biti izraženija.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi Cedevita koja je trebala manje od četiri minute za preokret. Tu je važnu ulogu odradio Elgin Cook koji je ubacio sedam od 11 poena Cedevite u tom razdoblju.

Kratko je Cedevita bila u vodstvu, odgovorili su Cibosi vrlo brzo, a u završnici treće četvrtine Toni Katić radi prekršaj na trici nad Markotom koji ubacuje sva tri slobodna bacanja.

U zadnjoj dionici Cibona je imala apsolutnu kontrolu nad rezultatom i Cedevita se nije uspjela spustiti ispod pet poena zaostatka.

Domaćin je rutinski priveo utakmicu kraju i došao do potpuno zasluženih 2-0 u seriji čime je stavio Cedevitu u probleme. Ako se Rimčevi igrači ne trgnu, serija bi mogla biti vrlo brzo gotova, a Cedevitina sezona potpuno promašena.

Najbolji kod Cibone bili su Marko Ljubičić s 18 poena, šest asistencija i pet skokova te s po 17 poena Damir Markota (pet skokova) i Fran Pilepić.

Kod Cedevite Cobbs je bio najbolji s 24 poena.