Sjajna Cibona stavila Cedevitu pred zid i došla do 3-0 u finalnoj seriji!

Branimir Korać • utorak, 28.05.2019.

Cibona nije stala na odličnim igrama u Domu Dražena Petrovića i u Domu sportova nanijela je Cedeviti i treći poraz u finalnoj seriji! Cibosi su u sjajnoj poziciji, imaju 3-0 i sada su oni veliki favoriti za naslov prvaka Hrvatske...

Cedevita - Cibona 65:76 (14:14, 17:18, 22:26, 12:18)

Treća utakmica finala PH

Cedevita: Jacob Pullen 3, Justin Cobbs 9, Filip Krušlin 15 (6sk), Toni Katić 9, Karlo Žganec 0, Andrija Stipanović 7 (5sk), Marko Banić 8 (6sk), Domagoj Bošnjak 0 (4sk), Elgin Cook 10 (9sk, 4as), Ivan Ramljak, Jakov Mustapić 4, Edo Murić 0

Cibona: Josip Bilinovac 2, Marko Ljubičić 0, Roko Rogić 10 (5as), Igor Marić 0, Filip Bundović 16, Dominic Gilbert 2, Ivan Novačić 11, Marin Rozić 5, Krešimir Ljubičić 0 (4sk), Fran Pilepić 5, Damir Markota 23 (8sk, 5as)

Blokade: Cedevita 1, Cibona 2

Niti nakon 2-0 u Domu Dražena Petrovića Cibona nije bila favorit u finalnoj seriji, e sada je. Slavila je i u trećoj utakmici, u Domu sportova svladala je Cedevitu koja je odigrala još jednom blijedo i za nju kao da je sezona završila onim porazom od Budućnosti.

Nije stvar samo u broju stranaca na parketu, Cibosi su jednostavno puno željniji pobjede u svakoj utakmici, pokazuju više srca i borbenosti i to je ključ u ovoj seriji. Cedevita ima kvalitetu, ali ovdje kvaliteta neće donijeti naslov prvaka, to je vidljivo po ove tri utakmice.

Slaven Rimac od svojih igrača jasno je tražio veći angažman, borbu za svaku loptu, ali to nije dobio. Po ničemu se ova utakmica nije razlikovala od prethodnih i dalje je Cibona bila ta koja je najvećim dijelom susreta bila u vodstvu i kontrolirala rezultat dok je Cedevita pokušavala spasiti što se spasiti može.

Prvo poluvrijeme donijelo je mali broj poena, igralo se potpuno ravnopravno bez ikakvih odvajanja na obje strane. Tri-četiri poena razlike bio je maksimum, a na odmor se otišlo s 32:31 za Cibose.

U nastavak susreta Cedevita je ušla loše i Cibona je to kaznila te preko Bundovića i njegove dvije trice pobjegla na 40:33. Uspio se domaćin sredinom četvrtine približiti na 47:46 pa čak minutu i pol prije kraja četvrtine povesti 53:52, ali Novačić i vrlo raspoloženi Markota pobrinuli su se da Cibona i u zadnju dionicu uđe s vodstvom 58:53.

Dvije i pol minute u zadnjoj dionici Cibona nije mogla do koša i Cedevita je došla do poravnanja na 58:58, ali prvo Markota ubacuje tricu pa nakon nesportske Cooka tricu dodaje Bundović za 65:58.

To je prelomilo susret, Cedevita više nije zaprijetila, a Cibona je otišla na dvoznamenkastu prednost. Do kraja susreta mirno je održavala razliku i došla do zasluženih 3-0 u seriji.

Markota je odigrao sjajnu utakmicu s 23 poena, osam skokova i pet asistencija, a Bundović je dodao 16 poena. Kod Cedevite Filip Krušlin je na 15 poena i šest skokova.