Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 30.07.2019, 20:00 h, Stadion u Maksimiru

Dinamo proigrao ulaskom Olma, Španjolac asistirao i zabio za treće pretkolo

Iz Maksimira: Jan Šneler • utorak, 30.07.2019.

U uzvratnom susretu drugog pretkola Lige prvaka, Dinamo protiv Saburtala nije igrao na razini na kojem se to očekuje od Modrih, ali sasvim dovoljno za novu pobjedu nad gruzijskim prvakom…

Iuri Tabatadze
59'
17
Giorgi Diasamidze
61'
3
Jemal-Giorgi Jinjolava
69'
Giorgi Čiabrišvili

Nakon prvog susreta u Tbilisiju bilo je jasno kako je Saburtalo pristojna momčad, ali ipak samo to. Dinamo je u oba susreta pokazao da je kvalitetnija momčad i premda u Maksimiru pred praznim tribinama nije oduševio izvedbom, pamtit će se samo pobjeda i novi prijeko potrebni bodovi za nacionalni koeficijent.

Početak utakmice nije bio obećavajuć. Nakon prvih dvadesetak minuta nismo vidjeli niti jedan udarac na gol premda je Saburtalo vrlo ofenzivno krenuo od samog početka. Izdvojiti možemo dva pada u šesnaestercu gostiju, no molbe Izeta Hajrovića i Mislava Oršića za jedanaestercem nije uslišao Talijan Daniele Doveri. U 22. minuti konačno smo vidjeli prvi udarac na gol.

Jednu od brojnih Dinamovih akcija iz kornera izveli su Oršić i Hajrović, no bosanskohercegovački nogometaš pucao je malo preko gola. Minutu kasnije, Saburtalo je imao jako dobru priliku. Marin Leovac malo je zakasnio u bloku, Giorgi Gabedava ušuljao se iza leđa Dine Perića i oštro pucao iskosa, ali malo pored gola.

Gabedava je bio najopasniji gostujući igrač u prvom dijelu. U 31. minuti nakon slobodnog udarca, dobro je tukao glavom, ali Dominik Livaković je bio na mjestu. Četiri minute kasnije, najbolju priliku imali su gosti. Nikoloz Mali je ubacio nisku loptu, Ognjen Rolović bio potpuno sam, no nije najbolje zahvatio loptu. Od Dinama smo jako malo vidjeli u prvom dijelu, ali taman kada je četvrti sudac pokazivao koliko će se minuta igrati, Modri su mogli vodstva i to iskreno, prilično slučajno.

U skoku je jednu visoku loptu uhvatio Lazare Kupatadze, no prilikom doskoka se sudario sa svojim braničem. Lopta mu je ispala iz ruku, Amer Gojak je pokušao odmah poentirati, ali od bloka je lopta otišla u korner. U nastavku susreta, pritisak Saburtala malo je popustio i Dinamo je mogao u 52. minuti doći do željenog pogotka.

Nakon kornera, Marko Lešković ostao je sam na desetak metara, pucao je iz prve, ali lopta odlazi malo pored gola. Činilo se da će Dinamo kao u Tbilisiju u drugom dijelu uspjeti iskoristiti prednost u kvaliteti i doći do pobjede koja je izrazito vrijedna zbog koeficijenta. Ipak, Saburtalo nije bio toliko opasan kao u prvih 45 minuta, ali je konstantno pokušavao i prilično mirno odbijao sve Dinamove pokušaje.

Dugo smo čekali pravu Dinamovu akciju, to jedno dodavanje koje će proći kroz gustu obranu gostiju i konačno smo dočekali u 76. minuti. Bruno Petković koji je ušao u 63. minuti umjesto indisponiranog Marija Gavranovića uposlio je Oršića koji s nekoliko metara bez problema matira vratara.

U 84. minuti gosti su imali stopostotnu šansu. Lijepu su akciju odigrali u šesnaestercu, nadmudrili Livakovića, no Gabedava nije uspio ugurati loptu u mrežu. Minutu kasnije Gojak je mogao donijeti Dinamu još veću prednost, no njegov silovit pokušaj s ruba šesnaesterca pogodio je okvir gola. Od kada je ušao u igru u 74. minuti Dani Olmo pokazao je koliko znači ovoj Dinamovoj momčadi.

Konačnu potvrdu dobili smo nešto kasnije. Lijepo je prošao po desnoj strani, sjajno po podu dodao za natrčalog Petkovića koji pogađa za 2:0. Činilo se da će susret završiti s dva pogotka u mreži Gruzijaca, no sjajni Olmo želio je upisati i pogodak u premijernoj utakmici za Dinamo ove sezone. Sjajno se sjurio po desnoj strani i silovito iskosa pogodio za konačnih 3:0.

Kako je mađarski Ferencvaroš remijem na Malti potvrdio pobjedu iz prvog susreta, Modri će 6. ili 7. kolovoza ugostiti mađarsku momčad u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka.