PSG rutinski svladao Toulouse, ozljede Cavanija, Mbappea i Dialla

Jan Šneler • ponedjeljak, 26.08.2019.

U trećem kolu francuske Ligue 1, PSG je bez većih problema svladao Toulouse i isprao gorak okus nakon poraza od Rennesa u drugom kolu...

Poraz u prošlom kolu od Rennesa nije dobro sjeo navijačima PSG-a i večerašnja pobjeda u trećem kolu protiv Toulousea bila je očekivana. Parižani su danas bili uvjerljivi i gostima nisu pružili nikakvu priliku za pozitivni rezultat.

Početak susreta nije bio dobar za domaće, ali ne zbog prijetnje Toulousea, već zbog ozljede Edinsona Cavanija. Napadač PSG-a morao je izaći iz igre u 14. minuti. Navodno je riječ o ozljedi aduktora, ali treba pričekati službene podatke. Umjesto njega ušao je Maxim Choupo-Moting koji je odigrao sjajan susret.

Problemi s ozljedom nisu stali s Urugvajcem te je u 40. minuti iz igre morao izaći i Abdou Diallo umjesto kojeg je ušao iskusni Thiago Silva. Iako su bili bolji, Parižani su bili pogođeni stalnim ozljedama i promjenama te je Toulouse izdržao prvih 45 minuta bez primljenog pogotka.

Nastavak je ipak u potpunosti pripao domaćima. U 50. minuti Choupo-Moting lijepo je pogodio za 1:0, a samo pet minuta kasnije Mathieu Goncalves prilično nespretno pokušava izbiti jedan ne pretjerano opasni centaršut i zakucava loptu u vlastitu mrežu. Desetak minuta kasnije, nakon dugog pregledavanja snimke Jerome Brisard dodjeljuje PSG-u kazneni udarac koji ipak ne uspijeva iskoristiti Angel Di Maria. Inače u 66. minuti zbog ozljede je igru napustio i Kylian Mbappe.

Nije to pomrsilo planove domaćima jer su prvo Choupo-Moting u 75. minuti, a potom i Marquinhos u 83. minuti zabili za konačnih 4:0 i prilično uvjerljivu pobjedu prvaka Francuske.