Crvena zvezda i Olympiakos izborili grupnu fazu Lige prvaka

Branimir Korać • srijeda, 28.08.2019.

Osim Dinama koji je bio uspješan u Norveškoj, Ligu prvaka izborili su i Crvena zvezda izbacivanjem Young Boysa te Olympiakos koji je bio koban za Krasnodar...

Crvena zvezda izborila je nastup u skupini Lige prvaka nakon što je na svom stadionu remizirala protiv Young Boysa 1:1. U Švicarskoj je bilo 2:2 stoga su gosti trebali pobjedu u Beogradu za prolaz.

Pred više od 50 tisuća navijača Beograđani su na kraju izvukli rezultat koji im odgovara.

Domaćin je poveo u 59. minuti kada je Rodić ubacio, a Aleksa Vukanović glavom poslao loptu u mrežu. U završnih deset minuta regularnog dijela uslijedio je pritisak gostiju te poravnanje u 82. minuti. Pucao je Janko, a El Fardou Ben skrenuo je loptu u svoju mrežu.

Do kraja su gosti prijetili, ali Borjan je odlično odradio svoj dio posla i ostalo je 1:1.

Embed from Getty Images

U grupnu fazu prošao je i Olympiakos koji je protiv Krasnodara sve riješio već u prvom susretu u Pireju. Tamo je slavio s 4:0 i u Rusiji se tek odrađivao posao.

Domaćin je poveo već u desetoj minuti golom Daniila Utkina, ali gosti su napravili preokret i čak su i slavili 2:1 uz dva gola Youssefa El Arabija.