Bundesliga, 3. kolo, 31.08.2019, 18:30 h
Union Berlin 3:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Berlin gori, Unionu prva pobjeda u Bundesligi, pala je Borussia Dortmund

Dario Dodić • subota, 31.08.2019.

Nogometaši Union Berlina upisali su prvu bundesligašku pobjedu u povijesti kluba, debitanti u ligi na svom su An der Alten Förstereiju s 3:1 svladali dortmundsku Borussiju...

Nisu uspjeli protiv Leipziga na otvaranju Bundeslige, ali jesu protiv Borussije Dortmund dva kola kasnije. Nogometaši Union Berlina postigli su prvi bundesligaški gol na svom stadionu, upisali prvu pobjedu na Alten Förstereiju i ujedno prvu u elitnom rangu njemačkog nogometa. Pred više od 22 tisuće gledatelja s 3:1 su svladali dosad savršenu Borussiju Dortmund.

Posve zasluženo slavili su domaćini, Borussia nije bila na potrebnoj razini, u obrani su previše toga propuštali, a u napadu promašivali.

Obrambeno propuštanje počelo je već nakon 20-ak minuta igre. Domaći su "prodali" Borussiji akciju iz kornera, Trimmel vraća na 12 metara prizemnu loptu koju Marius Bülter posprema u mrežu gostiju, za svoj prvi bundesligaški gol karijere i erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Nisu se dugo veselili domaćini, tri minute kasnije vraća se Borussia u igru. Već je naširoko i nadugačko opjevana povezanost Jadona Sancha i Paca Alcacera, a ništa drugačije nije bilo ni danas. Sancho je s desne strane poslao oštru prizemnu loptu u domaći peterac, Alcacer lagano poentira za 1:1.

Bio je to 25. Alcacerov gol za Borussiju u službenim utakmicama. Sancho je šesti put asistirao Pacu u Bundesligi.

Ponovno Borussia nije koristila svoje prilike, a Union jest. U 50. minuti Bülter je pametno ispratio akciju do kraja, loptu koju je odbio Bürki s nekih 18 metara šalje u gol. Union je poveo 2:1, a Bülter prvi put u karijeri zabio dva gola u jednoj utakmici.

Čvrsta obrana domaćih nije popustila, a napad je svoje odradio. 15-ak minuta prije kraja Union sjajno kombinira i Andersson zabija za konačnih 3:1 i burnu noć u Berlinu.