Remiji na početku večeri, Tottenham bez pobjede u Pireju

Branimir Korać • srijeda, 18.09.2019.

U prva dva susreta u srijedu u prvom kolu Lige prvaka, nije bilo pobjednika, baš kao i u utorak. Club Brugge i Galatasaray odigrali su bez pogodaka, a četiri gola viđena su u Pireju...

Tottenham je prokockao lijepu prednost u Pireju i na kraju je uzeo samo bod. Zanimljivo, ovo je treća gostujuća utakmica Spursa ove sezone koja završava 2:2.

Olympiakos je potpuno zasluženo došao barem do boda. Grci su odigrali dobru utakmicu, primili ta dva gola u kratko vrijeme, ali pokazali su karakter i ipak su se vratili.

U 26. minuti Tottenham je stigao do vodstva pogotkom Harryja Kanea iz kaznenog udarca, a četiri minute kasnije Lucas Moura udarcem sa 17 metara zabija za 2:0.

Olympiakos je u najbolje vrijeme došao do smanjenja zaostatka, u 44. minuti Podence se sjurio u 16 metara i smanjio na 2:1. Dalo je to krila Grcima na ulasku u drugi dio gdje u 54. minuti zarađuju kazneni udarac koji Mathieu Valbuena pretvara u pogodak.

Do kraja susreta Spursi su imali nekoliko dobrih prilika, napadali su i domaćini, ali rezultat se nije mijenjao.

Pobjednika nije bilo niti u Bruggeu gdje je gostovao Galatasaray, a susret je okončan 0:0.

U izjednačenom dvoboju prilika je bilo na obje strane, a jednu je imao i Matej Mitrović koji je na travnjaku proveo svih 90 minuta.