Premiership, 6. kolo, 21.09.2019, 21:00 h
Southampton 1:3 Bournemouth
Bournemouth

Bournemouth bolji od Svetaca na otvaranju šestog kola

Matej Kačan • petak, 20.09.2019.

Šesto kolo engleske Premier lige otvorili su Southampton i Bournemouth zanimljivom utakmicom na St. Mary's stadionu. Gosti iz Bournemoutha na kraju su bili bolji s 3:1...

Southampton je ovaj susret dočekao kao ekipa u boljoj formi, nakon uvodna dva poraza zaredao je s četiri utakmice bez poraza od čega je izvukao i remi protiv Manchester Uniteda. Bournemouth je dobru formu na početku sezone pokvario 3:1 porazom kod Leicestera, ali se brzo popravio pobjedom nad Evertonom. Obje ekipe su tako susret dočekali s po sedam bodova.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo gostima. Southampton je imao svoje šanse, ali ništa stopostotno dok su gosti postigli dva pogotka uz jedan poništeni. Već u desetoj minuti pada prvi pogodak. Diego Rico izveo je korner, a lopta je pronašla glavu Nathana Akea za 0:1. U 25. minuti novi gol, ovoga puta intervenirao je VAR. Solanke pronalazi Kinga koji je ipak bio u zaleđu i pogodak ne vrijedi. Nije dugo trebalo Bournemouthu da svejedno digne rezultat na dva gola razlike. Već deset minuta kasnije Wilson mirnom završnicom šalje loptu u donji desni kut "Svetaca" za 0:2 s čime se ide na veliki odmor.

U nastavku potpuno druga slika. Već u 49. minuti James Ward-Prowse trese gredu, a samo pet minuta nakon pogađa iz jedanaesterca za 1:2. Steve Cook zakasnio je na jedan start u kaznenom prostoru i sudac Kavanagh pokazuje na bijelu točku s koje je siguran bio Prowse.

Nakon pogotka nastavlja se potpuna dominacija Southamptona, ali Ramsdale nesavladiv. Pokušavali su Prowse, Boufal i Redmond, ali svi su bili neprecizni, a ono što bi i išlo u gol je Ramsdale neumoljivo zaustavljao. Gosti su u 60. minuti tražili kazneni udarac, ali VAR i Kavanagh nisu mislili tako.

Kazna za silne promašaje domaćih stigla je duboko u sudačkoj nadoknadi. Nakon jedne duge lopte sudarili su se vratar domaćih Gunn i stoper Bednarek, a to koristi Callum Wilson te gađa praznu mrežu za konačnih 1:3.

Bournemouth se ovom pobjedom i desetim bodom popeo na treće mjesto tablice uz utakmicu više od svojih šest pratitelja s osam bodova dok je Southampton sa sedam bodova na 11. mjestu lige. Nakon obaveza u Carabao kupu Bournemouth će u Premiershipu dočekati West Ham dok će Southampton u goste kod Tottenhama.