Cibona se vratila u Dubravu i lakoćom upisala četvrtu pobjedu

iz Zagreba: Jan Šneler • utorak, 15.10.2019.

Nakon više od 11 godina, hrvatski prvak Cibona vratila se u Dubravu gdje je odigrala četvrto kolo HT Premijer lige i porazila Dubravu Furnir sa 113:78...

Lijepo je bilo večeras u Dubravi. Poznata košarkaška lica, oko tisuću gledatelja i jedna ugodna atmosfera. Sve je to pozadina susreta četvrtog kola HT Premije lige između Cibone i Dubrave Furnir. Pobjednika nije teško pogoditi, bila je to Cibona koja je slavila sa 113:78.

Dubrava je lijepo otvorila utakmicu. Vukovi su malo „pospano“ ušli u susret što domaći nisu propustili iskoristiti. Istina, treba reći kako je u prvom dijelu prve četvrtine šut dobro služio Dubravu. Taman sredinom četvrtine, Roko Prkačin napravio je prekršaj za tri poena, a Marko Šarac pogodio sva tri bacanja. Napad kasnije pogađa s distance i Christopher Hortman i Dubrava ima lijepih 17:11.

Nažalost po domaće, šut je stao, bilo je tu nekoliko isforsiranih i neizrađenih pokušaja te je uslijedila kazna daleko iskusnije i kvalitetnije Cibone. Košem Josipa Bilinovca minutu i pol do kraja četvrtine, Vukovi su izjednačili, a konačni rezultat dao je Shane Gibson tricom pola minute do kraja.

Nije loše izgledalo 24:19 za Dubravu, međutim u nastavku je postalo jasno kako je razlika u kvaliteti ogromna. Cibona je polako povećavala prednost, a valja istaknuti lijepu akciju Prkačina sredinom četvrtine. Prvo je blokirao Hortmana, da bi sam poveo kontru i lijepo položio za 33:22. Nastavila je velika Cibonina nada puniti koš Dubrave, a priključili su mu se i ostali.

Epilog je velikih 32:59 za Cibonu na odmoru, odnosno 13:35 ako gledamo samo drugu četvrtinu. Jasno je bilo u drugom dijelu da Dubrava više ne može okrenuti susret, ali može pružiti dobar otpor i lijepim potezima iskazati potporu navijača. Ivan Velić odlučio je još malo rotirati, ušao je u igru Ivan Novačić koji je vrlo lako probijao obranu Dubrave.

Malom serijom od 11:3, Dubrava je digla publiku na noge, malo spustila zaostatak, ali većim dijelom to je bilo sve. Prednost Cibone do kraja susreta kretala se oko 30 poena, a na kraju su domaći košarkaši uspjeli malo smanjiti zaostatak te su Vukovi slavili sa 78:113.

Najbolji je kod gostiju bio sjajni Prkačin s 19 poena i šest skokova, dok je Shane Gibson postigao 18 koševa. Kod domaćih najbolji je bio kapetan Petar Perić s 15 poena.