Liga prvaka, skupina D, 3. kolo, 22.10.2019, 18:55 h
Atlético Madrid 1:0 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Morata poentirao za minimalnu pobjedu Atletica

Matej Kačan • utorak, 22.10.2019.

Dok je fokus domaće javnosti bio na gostovanju Dinama u Harkivu, u ranijem terminu Lige prvaka odigrao se još jedan susret. Atletico je na svom stadionu u siromašnoj utakmici svladao Bayer Leverkusen s 1:0...

Atletico nastavlja igrati baš kako smo i od Atletica navikli. U zadnjih sedam utakmica igrači Diega Simeonea postigli su šest golova, a ništa drukčiju sliku nismo gledali ni večeras.

Madridski domaćin je utakmicu opet dobio "atletikovski", odigran je susret bez velikih šansi i s jednim pogotkom.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli ništa spektakularnog, u petoj minuti je Diego Costa pao u šesnaestercu gostiju i tražio jedanaesterac tako da smo gledali sve uobičajene stvari. Bayer je prijetio u desetoj minuti preko Baumgartlingera.

U drugom dijelu nije bilo velikih prilika, a onda je Alvaro Morata zabio osam minuta nakon što je ušao u igru. Nije Morata imao težak zadatak, Lodijev ubačaj je preletio vratara Bayera Hradeckog i napadač Atletica se trebao samo nakloniti da postigne pogodak.

Do kraja susreta je ostalo 1:0, tek je Volland glavom promašio priliku za izjednačenje u sudačkoj nadoknadi.

Atletico se ovom pobjedom popeo na vrh skupine D te u miru može pratiti ishod utakmice između Juventusa i Lokomotiva, a Bayer je na samom dnu ljestvice bez bodova.