Kovač upisao pobjedu protiv Union Berlina, Kramarić zabio i u drugom ovosezonskom nastupu

Mihaela Bradovski • subota, 26.10.2019.

Bayern je ponovno vodeća momčad njemačke Bundeslige, barem privremeno dok se ne odigraju nedjeljni susreti. U nedjelju Borussia Mönchengladbach i Wolfsburg imaju priliku pobjedama protiv Eintrachta i Augsburga prestići Bavarce...

Bayern ovaj put nije kiksao iako nije bio superuvjerljiv. Ponovno je puno prilika propušteno, ali vodstvo 2:0 već u prvih 55 minuta, bilo je dovoljno za pobjedu.

U povijest se upisao Robert Lewandowski koji je postao prvi igrač u povijesti Bundeslige koji je zabio barem jedan pogodak u svakoj od prvih devet utakmica.

Lewandowski je povisio na 2:0, a prvi pogodak postigao je Benjamin Pavard u 13. minuti i taj rani pogodak omogući je domaćinu da ipak malo ubije nervozu.

Nakon što je Lewandowski povisio na 2:0, u 57. minuti gosti dobivaju kazneni udarac, izveo ga je Sebastian Andersson, ali Manuel Neuer brani.

Gosti ipak dolaze do pogotka i to iz novog kaznenog udarca. U 85. minuti Union Berlin smanjuje na 2:1 preko Sebastiana Poltera, a taj pogodak stigao je neposredno nakon što je poništen gol Lewandowskom nakon konzultacije s VAR-om.

Ivan Perišić igrao je do 76. minute kada ga je zamijenio Corentin Tolisso.

Hoffenheim je u gostima stigao do pobjede protiv Herthe s 3:2, a Andrej Kramarić opet je bio među strijelcima. Krama je nastupio u tek drugoj svojoj utakmici nakon povratka poslije ozljede i još jednom je potvrdio da je jako nedostajao Hoffenheimu.

Gosti su vodili od 33. minute golom Locadije koji je stigao pet minuta prije nego je Kramarić povisio na 2:0. Na ubačenu loptu u 16 metara Kramarić je odlično reagirao i nečuvan glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Čovićeva momčad odlično je reagirala i uspjela se vratiti golovima Lukebakija i Kaloua da bi Hubner u 79. minuti vratio prednost na stranu Hoffenheima i osigurao mu pobjedu.

RB Leipzig poražen je u Freiburgu s 2:1 iako je domaćin imao velikih problema jer je u prvih 35 minuta ostao zbog ozljeda bez Waldschmidta i Tempelmanna.

Veliki ruhrski derbi nije donio pobjednika, a ni pogotke. U izjednačenom susretu Schalke je bio bliži golu, imao je neke kvalitetne prilike, pogađao okvir gola, ali ostalo je 0:0.