SEHA liga, skupina B, 2. kolo, 19.11.2019, 17:00 h
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao novi poraz, Meškov Brest bez problema kontrolirao dvoboj

Mihaela Bradovski • utorak, 19.11.2019.

Ako je i imao kakve dvojbe tko može, a tko ne može pratiti zahtjeve PPD Zagreba te tražio posljednju potvrdu, Veselin Vujović ju je i dobio...

Oslabljena momčad PPD Zagreba nije na gostovanju kod Meškov Bresta uspjela doći do iznenađenja. Domaćin je slavio 33:29, a ionako nekompatibilni i kvalitetom oskudni kadar Zagreba još se i solidno držao s Bjelorusima.

I u ovom susretu osjetilo se kako momčad nema više niti zrno samopouzdanja, igra bojažljivo i nema snage za suprotstaviti se jačim protivnicima. Uloga nekih igrača je potpuno nejasna i vrlo je izvjesno da će uskoro postati bivši.

Od početka susreta PPD Zagreb je bio u zaostatku i hvatao priključak. Tamo kod 13:10 Vujović je bio prisiljen pozvati minutu odmora, ne toliko zbog samog rezultata koliko zbog igre. Rezultat je u biti bio i dobar kako je u tim trenucima Zagreb izgledao.

Do odlaska na odmor uspjeli su se gosti približiti na gol zaostatka.

U drugom dijelu nikakvih posebnih promjena nije bilo. Zagreb nije uspio doći do poravnanja, a sredinom drugog dijela domaćin je serijom 4:0 pobjegao na 24:19 i činilo se riješio pitanje pobjednika.

Zagreb je ipak uspio u zadnjih deset minuta smanjiti na dva razlike, imao je i napad za samo gol zaostatka, ali nije uspio iskoristiti ga. Meškov je zadržao vodstvo i otišao do pobjede 33:29.

Predvodili su ga Mikita Vailupau sa sedam golova te s po pet Aleksander Škurinskij i Viačeslau Šumak. Kod Zagreba sve bolje igra Filip Vistorop koji je postigao sedam golova, a šest je dodao David Mandić.