Paket 24 Premijer liga, 9. kolo, 22.11.2019, 19:00 h
Dubrava 29:29 Zamet
Zamet

Dubrava prokockala pobjedu u samoj završnici susreta, veliki povratak Zameta

Branimir Korać • subota, 23.11.2019.

U prvom susretu devetog kola Paket 24 Premijer lige Dubrava je na svom parketu ugostila Zamet i prokockala je pobjedu lošom završnicom susreta...

Dubrava je tražila iskupljenje za ružan poraz protiv Gorice u prošlom kolu, međutim na kraju je ostala bez pobjede i protiv Zameta, a prokockanih tri razlike u zadnje dvije minute samo dodatno predstavlja psihološki udarac za Ivankovićevu momčad.

Naime Dubrava je dobro otvorila sezonu da bi u zadnja četiri kola upisala dva ružna poraza protiv Varaždina i Gorice te ovaj remi sa Zametom. U tom razdoblju jedina pobjeda koja je upisana je ona protiv posljednjeplasiranog Dubrovnika.

Protiv Zameta se činilo praktički cijelim tijekom susreta kako će Dubrava doći do pobjede. Cijelim tijekom susreta je vodila, niti jednom Zamet nije bio u prednosti, a kada je Ante Ivanković zabio dvije minute prije kraja za 29:26, činilo se da je priči kraj.

Da stvar bude još gora za domaćina, imala je Dubrava napad i za četiri razlike, ali krenule su pogreške i s dva laka i ekspresna poklon gola iz kontri Zamet je smanjio na 29:28. U zadnjoj minuti Karpo Sirotić pogađa stativu, a iz zadnjeg napada na susretu Matija Starčević izvana pogađa za 29:29 i remi Riječana.

Domagoj Grahovac skupio je 12 obrana, Nikola Grahovac postigao je devet golova, a Ante Ivanković pet. Kod Zameta osam golova zabio je Matija Starčević, šest Patrik Martinović, a pet Dario Jeličić.