Prvi bod na ATP Cupu: Marin Čilić namučio se protiv Dennisa Novaka

Petar Jenjić • subota, 04.01.2020.

Marin Čilić napravio je preokret protiv Dennisa Novaka i donio Hrvatskoj prvi bod na ATP Cupu protiv Austrije...

Krenuo je ATP Cup i za hrvatsku reprezentaciju, a prvi je bod protiv Austrije donio Marin Čilić koji je za protivnika imao 108. igrača svijeta Dennisa Novaka.

Hrvatski tenisač namučio se da dođe do pobjede, a u konačnici je u prvom međusobnom dvoboju slavio nakon preokreta sa 6:7, 6:4, 6:4 nakon dva sata i 28 minuta igre.

Tijekom prvog seta oba su tenisača imala po jednu break loptu, a Čilić i jednu set loptu na protivnikov servis. Međutim, gledali smo tie-break u kojem je bilo izjednačeno do 4:4, a tada Austrijanac dobiva tri poena zaredom.

Prvih osam gemova, sve do 4:4, nije bilo break šansi, a tada je hrvatski tenisač poveo s 15:40 i iskoristio svoju prvu, nakon čega je bez prevelikih poteškoća odservirao za set.

U sedmom gemu Čilić je stigao do breaka, a vrlo brzo i do servisa za meč. Imao je dvije vezane meč lopte, ali Novak dobiva tri poena zaredom i prijeti breakom. Međutim, tu je i stao, a Čilić iskoristio treću priliku za pobjedu.