Bjelica: 'Sa Slavenom će svi imati problema'; Oršić: 'Bit će teško na Rujevici'

Dario Dodić • nedjelja, 02.02.2020.

Dinamo nije imao lagan posao na gostovanju kod Slaven Belupa. Momčad Nenada Bjelice s 2:0 je slavila u Koprivnici, zadovoljan je viđenim bio strateg Modrih...

Iako se dosta mučio u prvom poluvremenu, aktualni prvak Hrvatske, Dinamo, pobjedom je otvorio drugi dio HT Prve lige. U sklopu 20. kola Modri su gostovali kod Slaven Belupa i s 2:0 stigli do sva tri boda.

'Čestitao bih svojim dečkima koji su odigrali jednu ozbiljnu utakmicu protiv vrlo dobre momčadi koja se ne boji igrati. Dosta smo se teško nosili s njihovim načinom igre u prvom dijelu. Mislim da se radi o kvalitetnoj ekipi s kojom će svi imati problema u prvenstvu', rekao je nakon susreta Nenad Bjelica.

Zadovoljan je viđenim Bjelica: 'Bez obzira na to, moji su dečki odigrali dobru utakmicu, postigli prvi gol na vrijeme, otišli na odmor s prednošću i kasnije odmah na početku zabili drugi gol. Poslije je sve bilo odrađivanje utakmice.'

'Čestitam im na tome jer ove prve utakmice nakon zimske pauze nikad ne znaš na kojem si nivou, jesi li dosta radio, jesi li dobro dozirao i tempirao formu. Mislim da smo pokazali da smo spremni za ono što nas čeka na proljeće', kazao je Dinamov strateg, a prenose službene stranice kluba.

Mislav Oršić razmišlja slično kao trener Bjelica: 'Bila je ovo dobra utakmica, a domaćini su jako dobro kombinirali u zadnjoj liniji s golmanom. Stvarno su dobro to odrađivali. Zabili smo gol prije kraja prvog poluvremena, onda nam se otvorilo i bilo je sve lakše. Mirno smo priveli utakmicu kraju.'

'Dobro smo ušli u drugi dio sezone, to je jako bitno za samopouzdanje. Idemo se pripremati za dalje, imamo ispred sebe bitne utakmice. Bit će teško na Rujevici, Kup se igra na ispadanje... moramo se dobro pripremiti i nadamo se da ćemo proći dalje' poručio je hrvatski reprezentativac.