Petra Martić dobila prvi set pa potpuno stala u nastavku meča

Petar Jenjić • ponedjeljak, 24.02.2020.

Petra Martić nije se uspjela plasirati u drugo kolo WTA turnira u Dohi gdje je bolja od nje nakon preokreta bila Čehinja Barbora Strycova...

WTA turnir u Dohi nije dobro krenuo za Petru Martić koja je kao deseta nositeljica već u prvom kolu morala zaključiti svoj nastup. Bolja je od nje bila Barbora Strycova.

Češka tenisačica izgubila je prvi set, ali je dominirala u preostala dva te slavila sa 4:6, 6:1, 6:2 nakon sat i 47 minuta igre. Tako je uzvratila Martić za poraz prošlog tjedna u Dubaiju.

U prvih pet gemova meča vidjeli smo ukupno tri breaka. Prvi je napravila Martić, a uslijedilo je oduzimanje servisa češke tenisačice. Deseta nositeljica, odmah nakon toga, stigla je do svog drugog breaka te prednost sačuvati do kraja seta.

U drugom setu Strycova je dominirala i s dva breka te samo jedan izgubljen gem stigla do poravnanja. U trećem smo vidjeli identičnu situaciju. Dva je puta oduzela servis hrvatskoj tenisačici te zaključila meč pobjedom.