Mega upisala važnu pobjedu u borbi za opstanak, Tomas dvoznamenkast kod Igokee

Branimir Korać • nedjelja, 01.03.2020.

U prvom nedjeljnom susretu u ABA ligi Igokea je gostovala kod Mege Bemax i upisala poraz 87:76. Mega je ovom pobjedom napravila veliki korak u borbi za opstanak...

Nastavlja se borba za opstanak u ABA ligi, a nakon što je Zadar u subotu upisao pobjedu protiv Mege Bemax, isto je napravila i Mega Bemax koja tako i dalje ima pobjedu više od Zadrana koji će ostati na dnu ljestvice.

Zadar tako jedini ima samo pet pobjeda, a ispred njega su Cibona, Krka i Mega Bemax s po šest pobjeda te između ove četiri momčadi treba tražiti putnika u ABA 2 ligu. Cibona ui ovom društvu još ima šanse za sedmu pobjedu u ovom kolu s obzirom da večeras gostuje u Kopru kod Primorske.

Mega je protiv Igokee sjajno krenula i već u ranoj fazi druge četvrtine imala je visoku prednost 37:18. No Igokea je uspjela do odlaska na odmor smanjiti zaostatak i doći u jednoznamenkaste vode.

U drugom poluvremenu gosti su se potpuno vratili u utakmicu te su čak i poveli 66:63 ubačajem Save Lešića minutu i pol prije kraja treće dionice.

No nisu izdržali u zadnjih deset minuta, napad je stao i Igokea je vratila utakmicu u vode koje joj odgovaraju.

Domaćin je na kraju slavio 87:76 predvođen s 19 poena i sedam asistencija Kendricka Perryja te 16 poena i šest skokova Edina Atića.

Kod Igokee Đorđe Gagić ubacio je 21 poen uz deset skokova, a Keenan Evans dodao je 19 poena i pet asistencija. Marko Tomas za 32 minute ubacio je 13 poena (2/4 za dva, 3/5 za tri) i uhvatio četiri skoka, a Jakov Mustapić za šest minuta ostao je bez poena (0/1 za dva, 0/2 za tri).