Cedevita Olimpija bez šansi u Pioniru, zaoštrava se borba za doigravanje

Matej Kačan • nedjelja, 01.03.2020.

U najatraktivnijoj utakmici 20. kola ABA lige Crvena zvezda je u Pioniru s uvjerljivih 88:73 svladala Cedevita Olimpiju te je napravila velik korak prema osiguravanju mjesta u doigravanju...

Dvoboj između Crvene zvezde i Cedevita Olimpije koji se skoro nije ni odigrao na kraju nije ponudio nikakvu rezultatsku neizvjesnost. Cedevita je prijetila neizlaskom na teren zbog ignorirane žalbe na suđenje u susretu protiv Mornara.

Da stvar po Cedevita Olimpiju bude gora, za nedjeljni je susret delegiran jedan od sudaca sa sporne utakmice pa su iz Ljubljane prijetili neigranjem zbog narušenog integriteta lige. No na kraju su se igrači Zmajčeka pojavili na terenu, ali samo tijelom.

Figurativno gostiju nije bilo na terenu na početku susreta pa je Zvezda dopustila Cedeviti tek 11 poena u 12 minuta, dok je za isto vrijeme zabila 32 te je tako u startu riješila svaku sumnju u rezultatski ishod ove utakmice.

Nije se Cedevita Olimpija mogla oporaviti od početnog šoka sve do posljednje četvrtine pa je razlika uvijek kotirala oko 20 poena ili nešto manje, a prvu ozbiljniju seriju su gosti napravili sa 6:0 na startu četvrte pa je razlika pala na 11 poena.

Najbliže što su gosti došli bilo je pri 79:69 nakon slobodnih bacanja Filipa Krušlina, ali je u posljednje dvije minute stvar u svoje ruke uzeo Kevin Punter koji je razliku vratio na ugodnijih i konačnih 15 poena za Zvezdu i rezultat 88:73.

Punter i Billy Baron su s 14 poena bili drugi strijelci Zvezde, a 18 je ubacio Marko Jagodić Kuridža. Michael Hopkins je posljednjih tjedana najbolji igrač slovenske ekipe, a tako je bilo i danas s 18 poena i osam skokova. Krušlin je za 22 minute na terenu ubacio 10 poena (2/5 trica, 4/7 bacanja) uz dva skoka.

Dva kola prije kraja borba za doigravanje vrlo je komplicirana. Cedevita Olimpija je četvrta s 12-8 omjerom, dok je Zvezda treća s 13-7. No na 13-7 može skočiti i Mornar u slučaju pobjede nad Budućnosti koja je na 14-5 te bi se pobjedom Barana stvorila grupa od četiri ekipe unutar dvije pobjede dva kola do kraja.