Cibona šokirana u Kopru 'kecmanovskom' tricom Lukovića

Matej Kačan • nedjelja, 01.03.2020.

Košarkaši Cibone šokantno su sa 79:78 izgubili utakmicu 20. kola ABA lige protiv Primorske u Kopru. Cibosi su imali i dvoznamenkastu prednost u drugom dijelu te pet razlike minutu do kraja, ali im je presudio Marko Luković tricom sa svoje polovice...

Polako se komplicira i Cibonina situacija glede sigurnog ostanka u ABA ligi. Cibosi su na gostovanju kod Primorske imali sve, vodili su s dvoznamenkastom razlikom u više navrata u drugom poluvremenu, ali su sve prosuli te su izgubili šokantnom tricom Marka Lukovića sa svoje polovice terena.

Utakmica se igrala u čudnim okolnostima prazne dvorane zbog mjera predostrožnosti oko koronavirusa, a u atmosferi u kojoj se čula škripa tenisica po parketu nitko nije napravio ozbiljniju prednost kroz prvih 15 minuta.

Nakon egala koji je trajao do druge polovice druge četvrtine i rezultata 36:36 kreće Cibonina bolja serija koju s osam poena, od čega su dvije vezane trice predvodi Filip Bundović. Baš su te dvije trice Ciboni dale prednost od 50:41 na poluvremenu.

Dobro je Cibona održavala takvu prednost i u trećoj dionici. Na tri vezane trice su se dvicama nadodali Matic Rebec i Filip Bundović pa je prednost došla do 13 razlike prije nego je Hodžić svojim ubačajem za tri postavio 69:59 na koncu treće četvrtine.

No u posljednjoj četvrtini se Cibona raspala u čudnom raspletu događaja. U prvih sedam minuta četvrtine je Cibona dala tek dva poena Rebeca, dok je za isto vrijeme Primorska zabila 14 pa Hodžić novom tricom postavlja 73:71 za prvo vodstvo Primorske u drugom poluvremenu.

Tada se Cibona stabilizira. Primorska se počela oslanjati isključivo na trice koje nije pogađala, a s druge strane je dvije trice zabio Marin Rozić. Jedno je bacanje dodao Bundović pa Cibona na ulasku u posljednjih pola minute ima pet razlike.

Tada je Barič zabio dvicu pa su se počela promašivati slobodna bacanja. Gibbs je zabio jedno za 78:76 pa je namjerno promašio drugo, ali su suci zbog toga prekinuli igru i dali loptu Ciboni. Primorska je opet morala raditi faul, a Matic Rebec je na dvije sekunde do kraja promašio oba bacanja.

Loptu je uhvatio Luković koji je napravio dva driblinga te je ludim šutom sa svoje polovice pogodio tricu i donio Primorskoj pobjedu, dok je Ciboni nanio poraz koji ju gura u društvo Mege i Krke na omjeru 6-14 i borbi za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta na tablici.

Žiga Dimec je kod pobjednika ubacio 17 uz osam skokova, dok je 14 dodao junak Luković. Kod Cibone je 16 ubacio Rebec, a dva manje je zabio Bundović uz Rozićevih 12.