Hertha počastila Hoffenheim 'tricom', Leipzig kiksao kod kuće

Matej Kačan • subota, 16.05.2020.

Još tri susreta 26. kola Bundeslige su odigrana u subotnje poslijepodne nakon pauze od gotovo dva mjeseca, a najveću je pobjedu ostvarila berlinska Hertha u gostima kod Hoffenheima...

Najveću pobjedu u ostala tri susreta povratka Bundeslige je ostvarila Hertha iz Berlina u gostima kod Hoffenheima. Za domaćina nije nastupio Andrej Kramarić, ali je odolijevao sat vremena uz nekoliko šansi na obje strane.

U prvom dijelu nismo vidjeli mnogo nogometa, a u 42. minuti gosti prvi put prijete preko Matheusa Cunhe, ali ipak Oliver Baumann herojskom obranom spašava nulu za domaćina s kojom se ide i na poluvrijeme. Početkom drugog dijela u 54. Hoffenheim ima šansu preko Maximiliana Beiera, a samo minutu kasnije Baumann sjajno brani udarac Vedada Ibiševića i još jednom postaje domaći heroj.

No sve je to značilo da će Hoffenheim i Baumann imati teško poslijepodne u završnici utakmice, a u 58. minuti je domaćina u zaostatak bacio vlastiti igrač jer Kevin Akpoguma šalje loptu u svoju mrežu. Samo dvije minute kasnije je 2:0, a strijelac je Ibišević čiji udarac glavo Baumann ovaj put ne može zaustaviti.

Nakon tog blitzkriega gostiju je uslijedio period od desetak minuta bez uzbuđenja dok za Hoffenheim ne prijeti Florian Grillitsch, ali glavom puca preko vrata. No brzo je stigao novi šok za domaćina jer Matheus Cunha postavlja 3:0, a do kraja je Hoffenheim priprijetio nekoliko puta, ali bez uspjeha pa Hertha skače na 11. mjesto s 31 bodom.

Domaći kiks je upisao RB Leipzig koji polako gubi korak za vodećim dvojcem iz Dortmunda i Münchena jer su "crveni bikovi" kod kuće remizirali s Freiburgom. Dominirao je Leipzig, ali lopta jednostavno nije htjela u gol u prvom poluvremenu, a domaćina je u 34. minuti iz kornera šokirao Manuel Gulde iz blizine i Freiburg na poluvremenu ima mogućnost za veliki skalp u džepu.

Još više je Leipzig stisnuo u drugom dijelu koji u pola sata prijeti četiri puta, ali lopta nikako ne trese mrežu i frustracija raste. Nagrada za domaćina i inicijativu ipak stiže u 77. minuti kad Kevin Kampl prolazi svog čuvara i šalje centaršut na koji skače Yussuf Poulsen koji glavom postavlja 1:1.

I umjesto da Leipzig iskoristi taj momentum i preokrene susret, u sudačkoj nadoknadi su gosti zamalo stigli do pobjede. Robin Koch je zatresao mrežu nakon 93 minute igre, ali je slavlje gostiju pokvario VAR koji je pokazao zaleđe i podjelu bodova.

Ovo je Leipzigu treći remi u nizu te je na 51 bodu s tri zaostatka za Borussijom Dortmund i četiri za Bayernom, dok je Freiburg sedmi s 37 bodova gdje je preskočio Schalke koji je upisao poraz.

U derbiju začelja su u Düsseldorfu Fortuna i Paderborn podijelili bodove u siromašnoj utakmici bez pogodaka kakva bi se i očekivala od dvije ekipe kojima prijeti ispadanje. Paderborn je ovom nulom barem prekinuo niz poraza, dok je Fortuna upisala treći remi u nizu te ima pet bodova prednosti nad Werderom koji je pretposljednji na tablici.