Bundesliga, 26. kolo, 18.05.2020, 20:30 h
Werder Bremen 1:4 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Bayer efikasnim 'glavometom' preskočio Werder

Matej Kačan • ponedjeljak, 18.05.2020.

26. kolo Bundeslige zaključeno je susretom u Bremenu gdje je Bayer Leverkusen s laganih 4:1 svladao domaći Werder te ga je ostavio pri dnu ljestvice u grčevitoj borbi za ostanak...

Posljednja utakmica 26. kola Bundeslige donijela je susret dva zvučna imena, ali u potpuno oprečnim situacijama. Bayer Leverkusen je prije prekida nogometnih aktivnosti u osmini finala Europske lige svladao Rangerse u Glasgowu s 3:1 te je u domaćoj ligi u borbi za mjesta u Ligi prvaka, dok Werder tavori na dnu te mu ozbiljno prijeti ispadanje. I epilog utakmice je na kraju odgovarao raspoloženjima prije pa je Bayer lako slavio s 4:1.

Rezultat nakon prvog dijela je možda ponudio dojam vatrenog susreta, ali prvih 25 minuta nije ponudilo ama baš ništa. Bayer je pokušavao raznim ubačajima s krila, dok je Werder teško uspijevao izići sa svoje polovice, a kad bi i uspio, brzo bi gubio lopte.

Werder Bremen - Bayer 04 Leverkusen Rezultati uživo

No onda je uslijedilo pet minuta vrlo efikasnog glavometa i grešaka u branjenju prekida. Prvo je u 28. Moussa Diaby po desnoj strani probio Gebre Selassieja te je uputio oštar ubačaj u kazneni prostor. Lopta je preletjela domaćeg vratara, a na drugoj stativi se našao Kai Havertz koji pogađa mrežu i nastavlja sjajnu golgetersku formu.

No nisu se gosti iz Leverkusena ni priviknuli na vodstvo, a već je 1:1. Werder je krenuo nešto odlučnije po izjednačenje, a ono je došlo iz kornera. Bittencourt je izveo udarac iz kuta, a Gebre Selassie se iskupio za grešku kod prvog gola tako što je pretrčao svog čuvara i taman dovoljno taknuo loptu nogom da ona promjeni smjer i nađe svoj put u gostujuću mrežu.

No ni tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je već u 33. minuti 2:1 za goste. Opet prekid i opet greška u obrani ubačaja jer je Kerem Demirbay s desne strane lijepo nabacio, a svom je čuvaru pobjegao Havertz koji opet neobjašnjivo ostaje sam i poentira za svoj drugi gol na susretu, a ukupno deseti u sezoni.

Mogao je Werder do poravnanja u 40. minuti jer se nakon sjajne dubinske lopte sam ispred Hradeckyja našao Bittencourt, ali Nijemac nije uspio svojoj asistenciji dodati i pogodak te puca daleko preko vrata, a na odmor se ide s vodstvom gostiju.

Početkom drugog dijela je Bayer dopustio laganu inicijativu i povratak u igru Werdera, ali domaćin to nije znao iskoristiti pa 15 minuta prolazi bez značajnijih uzbuđenja. No nakon sat vremena igre opet dolazi kazna za greške i neopreznost Werdera, a gol opet pada glavom.

Ukrali su gosti jednu loptu na sredini terena i sijevnula je tranzicija koja iz prve nije urodila plodom. I kad se činilo da su se igrači Bayera spetljali i upropastili dobru situaciju, Diaby je opet ubacio s lijeve strane, a loptu je glavom u mrežu pospremio Mitchell Weiser.

Mogao je Werder opet uzvratiti praktički odmah. Obrana gostiju je brzo ispala te se domaćin nalazi u kontri tri na dva, a na povratnu loptu je natrčao Maximilian Eggestein koji ipak puca pored gola i ostaje 3:1. Već u 67. Bayer ima priliku za četvrti pogodak, ali "Farmaceute" večeras neće nogom pa Leon Bailey s ruba šesnaesterca gađa vanjski dio mreže, a samo dvije minute kasnije Havertz dobro gađa sa slične pozicije, ali mu je udarac netko skrenuo u korner.

Pokušao je Havertz još jednom nakon solo prodora, ali je rezultat opet isti - korner. No u 78. minuti Leverkusen dolazi i do četvrtog pogotka. Karim Bellarabi je lijepo ušao s desne strane i predivnom loptom je uposlio Kerema Demirbayja, a ovaj krasnim lobom vara domaćeg vratara za 4:1.

Utakmica je u tom trenutku već bila riješena te je preostalih 12 minuta i nadoknada poslužilo za čekanje kraja bez većih uzbuđenja i promjena. Werder je tako ostao pretposljednji s bodom više od Paderborna i velikih pet bodova zaostatka za Fortunom, dok Bayer s 50 bodova ozbiljno prijeti Leipzigu koji drži mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Bayeru u borbi za elitno natjecanje slijedi težak ispit kod Borussije iz Mönchengladbacha, dok će Werder rast svojih dionica u borbi za ostanak tražiti kod Freiburga.