Bundesliga, 26. kolo, 16.05.2020, 18:30 h
Eintracht Frankfurt 1:3 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Borussia Mönchengladbach već u startu slomila otpor Eintrachta u Frankfurtu

Branimir Korać • subota, 16.05.2020.

Odigran je i posljednji susret subotnjeg povratničkog programa Bundeslige, Borussia Mönchengladbach u gostima je svladala Eintracht s 3:1. Sve je bilo poznato već u prvih sedam minuta kada su gosti šokirali domaćina...

Borussia Mönchengladbach na sjajan način otvorila je nastavak sezone. Gostovala je u Frankfurtu kod Eintrachta i upisala glatku i zasluženu pobjedu 3:1, a domaćin je samo nastavio s lošim nastupima.

Eintracht je uoči stanke imao tri uzastopna poraza, ovdje je trebao pobjedu kako bi prekinuo taj neugodan niz i vratiti se u igru za europska natjecanja, ali ovaj nastup nije bio ohrabrujući. Borussia je bila spremnija, koncentriranija i bolja te zaslužila pobjedu. Domaći igrači puno su griješili i za to su na kraju kažnjeni.

Početak nije mogao biti lošiji za Eintracht. Već u 35. sekundi gosti su stigli do vodstva. Plea i Hofmann su kombinirali, na kraju je lopta ponovno došla do Francuza koji iz pada iskosa pogađa suprotni kut.

Bio je to šok za Eintracht i taman kada se domaćin počeo oporavljati, uslijedio je novi udarac. U sedmoj minuti Bensebaini je izvrtio čuvara u kaznenom prostoru, poslao loptu u peterac Eintrachta, ona prolazi kraj domaćih igrača i dolazi do Thurama koji je skreće u praznu mrežu za 2:0.

Sastav iz Frankfurta ponovno je izgledao nepovezano, igrao je u grču dok je Borussia pokazala zašto je u igri za Ligu prvaka. Do kraja prvog dijela bez problema je držala prednost.

I u drugom poluvremenu slična slika. Borussia je bila kvalitetnija i bolja te je stigla do povećanja vodstva.

U zadnjih 20 minuta dosuđen je opravdano kazneni udarac za Borussiju koji je realizirao Ramy Bensebaini i povisio na 3:0.

Sve što je domaćin uspio do kraja susreta bilo je smanjenje zaostatka na 3:1 preko Andrea Silve.

Borussia potvrđuje visoke ambicije, a Eintracht potvrđuje kako se ne nazire izlazak iz krize. Momčad iz Frankfurta igra ispod očekivanja i sve je dalje od Europe u sljedećoj sezoni.