Bundesliga, 26. kolo, 17.05.2020, 18:00 h
Union Berlin 0:2 Bayern
Bayern

Bayern golovima iz prekida ipak slomio žilavi Union

Matej Kačan • nedjelja, 17.05.2020.

26. kolo njemačke Bundeslige su u Berlinu nastavili Union i Bayern, a vodeća je momčad Bundeslige 2:0 pobjedom zadržala četiri boda prednosti nad Borussijom iz Dortmunda...

Pretposljednjom utakmicom 26. kola Bundeslige se nogometu vratila i vodeća momčad lige, branitelj naslova Bayern. Bavarci su u Berlinu protiv Uniona pružili partiju koja nije imponirala silinom i ljepotom na koje smo navikli od Bayerna, ali se ipak s 2:0 pišu sva tri boda.

Union je prvu službenu domaću utakmicu protiv Bayerna dočekao bez trenera koji je prekršio pravila karantene, ali i bez podrške svojih vatrenih navijača. Unionovi radnički obožavatelji znaju stvoriti paklenu atmosferu pa su u Berlinu bodove gubile i obje Borussije. Nije ni Bayern pružio neku briljantnu igru, posebno u prvom dijelu, ali je preko Thomasa Müllera u 19. minuti zamalo došao do vodstva.

1. FC Union Berlin - Bayern München Rezultati uživo

Iz kornera je lopta pronašla glavu Leona Goretzke, a ovaj ju odbija do Sergea Gnabryja koji iz prve vraća paralelno preko peterca do Müllerove noge, a Nijemac nema težak posao pogoditi praznu mrežu. Igrači Uniona su se odmah požalili na zaleđe Müllera, a VAR je potvrdio njihove sumnje i rezultat ostaje 0:0.

Nije Bayern nikako uspijevao stvoriti dobru šansu protiv Uniona koji se čvrsto branio, ali je i izlazio naprijed. posebno se to događalo po desnom krilu domaćina jer je lijevi bočni Bayerna Alphonso Davies često ostajao visoko te bi ostavljao prostor za nekoliko obećavajućih izlazaka.

No Bayern je do vodstva stigao u 40. minuti, praktički iz ničega. Jednu odbijenu loptu je krenuo izbiti stoper Uniona Neven Subotić kojemu se iza leđa prikrao Goretzka te je prvi stigao do lopte, a srpski je branič umjesto lopte zahvatio protivnika te je sudac odmah pokazao na bijelu točku.

Udarac je sigurno izveo Robert Lewandowski koji je tako pauzu od dva mjeseca iskoristio za oporavak od neugodne ozljede, a odmah po povratku nogometu se vratio starim navikama te sigurno gazi prema brojki od 30 golova u bundesligaškoj sezoni. Poljak u Bundesligi ima 26 pogodaka, dok u svim natjecanjima s ovim pogotkom iz penala ima čak 40 zgoditaka.

Imao je Bayern još jednu priliku na samom kraju prvog dijela, ali Pavard s nekih 18 metara gađa tik pored vratnice te domaćin ima za čim žaliti pošto su dobru igru i zadržavanje Bayerna na nuli iz igre pokvarile greške iz prekide, od kojih je jedna imala utjecaj i na semafor.

Ništa pretjerano bogatije nije bilo ni drugo poluvrijeme sve do posljednjih 15 minuta. Tek je u 49. minuti nakon dodavanja Müllera pokušao Goretzka, ali je promašio vrata. Bayern nikako nije uspijevao probiti domaćina koji je dobro stajao na terenu, ali ni sam nije mogao do opasnije šanse.

No kako je vrijeme išlo prema kraju, sve su se teže igrači iz njemačke prijestolnice nosili s pritiskom gostiju. Tako su u 79. lijepo kombinirali Davies i Gnabry, ali je potonji pucao točno u domaćeg vratara. Nagrada za inicijativu i osiguravanje sva tri boda stiglo je samo minutu kasnije, opet iz prekida.

Joshua Kimmich je po običaju izveo korner, a najviši je u skoku bio Pavard koji šalje loptu u mrežu za 2:0 i nedovoljnih 10 minuta do kraja da se inertni domaćini vrate na izjednačen rezultat. U 86. minuti je svoju priliku za nastup dobio i Ivan Perišić koji još čeka rješenje svoje sudbine u Münchenu.

Do kraja osim jednog pokušaja Kroosa za domaćine nije bilo većih uzbuđenja pa je Bayern uz blijedu partiju ipak prošao neokrznut kroz gostovanje na kojem su mnogi favoriti lomili zube. Ovo je za Bavarce peta pobjeda u nizu, a sigurno zadržavanje mjesta na vrhu će tražiti protiv Eintrachta u 27. kolu.

Union je ostao 12. s 30 bodova, tek bod iza gradskog rivala Herthe s kojom će i igrati prvi bundesligaški gradski derbi 22. svibnja.