Bundesliga, 26. kolo, 17.05.2020, 15:30 h
Mainz 05

Mainz velikim povratkom do remija kod Kölna

Jan Šneler • nedjelja, 17.05.2020.

U nastavku 26. kola njemačke Bundeslige, Mainz je napravio sjajan posao izborivši remi kod Kölna i dodatno pobjegao klubovima u zoni za ispadanje...

Nakon jučerašnje premijere nogometnih natjecanja u Njemačkoj nakon prekida uzrokovanog koronavirusom, danas su se nastavile utakmice 26. kola. Domaći Köln imao je sve u svojim rukama, lagodno vodstvo protiv Mainza, no gosti odlaze doma s osvojenim bodom.

Već nakon uvodnih nekoliko minuta Köln je došao do vodstva. Moussa Niakhate napravio je prekršaj u šesnaestercu, a sudac Guido Winkmann nakon pregleda VAR-a potvrdio da se radio o kaznenom udarcu. Udarac s bijele točke precizno je izveo Mark Uth.

U prvom dijelu više nije bilo golova i premda je Mainz imao nekoliko solidnih prilika te je mogao izjednačiti, treba reći kako je domaći sastav bio konkretniji i opasniji. Slično kao na početku susreta, vrlo brzo u nastavku, Köln dolazi do novog pogotka.

U 53. minuti Florian Kainz lijepo pogađa glavom za 2:0. Činilo se da Mainz ne može parirati raspoloženom Kölnu koji iako pred praznim tribinama, djeluje kao vrlo dobra i organizirana momčad. Ipak, bez obzira na bolju igru i odličan rezultat, domaći su pokleknuli.

Već u 61. minuti Taiwo Awoniyi je bio na pravom mjestu i poentirao za smanjenje zaostatka, da bi deset minuta kasnije Pierre Kunde Malong efektno zabio za 2:2. Očigledno zadovoljni rezultatom, gosti su se malo povukli, no od Kölna nismo vidjeli previše kvalitetnih napada za novo vodstvo.

Nastupile su brojne izmjene, ritam igre definitivno je pao i u konačnici Mainz je mogao biti izuzetno zadovoljan ishodom. Bod u Kölnu donio im je dodatnu prednost pred momčadima koje su u zoni za ispadanje. Što se tiče domaćih, propustili su priliku da se još više približe momčadima koje su u krugu onih za europska natjecanja te se trenutno nalaze na 10. mjestu s 33 osvojena boda.