PPD Zagreb u drugom poluvremenu pobjegao Nexeu i upisao pobjedu

Sportnet • srijeda, 12.08.2020.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su pobjedu u prijateljskom dvoboju protiv Nexea odigranom u zagrebačkoj Areni. Domaćin je odnio pobjedu 30:24...

Nakon više od pet mjeseci bez rukometa, napokon zvučniji dvoboj, pa makar i prijateljski. Rukometaši PPD Zagreba u Areni su ugostili Nexe u dvoboju koji je dobro došao i jednima i drugima da vide što su napravili u dosadašnjem dijelu priprema.

Predstavila su se i neka nova imena, Zagreb je pokazao više širine i kako je trenutno spremniji, ali Našičani su u prvih 40 minuta u potpunosti bili ravnopravan protivnik.

Uspio se Zagreb u prvom dijelu odvojiti, ali već do poluvremena Nexe se potpuno vratio u utakmicu.

U drugom dijelu nastavilo se izjednačenom igrom u prvih desetak minuta, a onda Našičani ulaze u krizu, Zagreb radi seriju 5:0 i odlazi na 26:21.

Do kraja susreta Vorijeva momčad bez većih problema zadržala je prednost i na kraju slavila 30:24.

Po pet golova kod PPD Zagreba postigli su Matanović i Vuglač, a kod Nexea s po četiri gola zabili su Jaganjac i Pešić.

Sljedeći pripremni protivnici ovih momčadi su Maribor i Trebnje, Maribor će igrati protiv Nexea, a Trebnje protiv PPD Zagreba.