Europska liga, skupina C, 7. kolo, 09.02.2021, 20:45 h
Nexe Našice 35:30 Alingsas HK
Alingsas HK

Sjajni Jaganjac napunio mrežu Šveđana, Nexe do važne pobjede

Mihaela Bradovski • utorak, 09.02.2021.

Nexe je upisao pobjedu kod kuće protiv Alingsasa u sedmom kolu Europske lige. Nakon što ga je svladao u Švedskoj, ponovio je to i u Našicama gdje je bio bolji s 35:30...

Nakon četiri uzastopna poraza, Nexe je upisao jako važnu pobjedu protiv Alingsasa u sedmom kolu Europske lige. Slavio je 35:30 i drugom pobjedom u međusobnim susretima u slučaju istog broja bodova, Našičani će biti ispred.

Briljirao je Halil Jaganjac koji je bio doslovno nezaustavljiv i do vrha je napunio mrežu Alingsasa.

Nexe se prvi put uspio odvojiti sredinom prvog poluvremena kada je uz dva gola Jaganjca i jedan Kevića pobjegao na 8:5. Alingsas je imao spreman odgovori i serijom 4:1 vratio se u utakmicu te izjednačio na 9:9.

Ipak, do odlaska na odmor Našičani su se još jednom odvojili na istu razliku, a na poluvrijeme su odnijeli vodstvo 16:14.

U drugom dijelu Nexe je od početka dominirao, odmah se odvojio na pet golova prednosti i u nastavku susreta imao potpunu kontrolu nad rezultatom.

Imali su domaćini tijekom drugog dijela i šest golova viška, a završilo je visokom pobjedom 35:30.

Halil Jaganjac postigao je čak 13 golova uz samo dva promašaja, šest golova dodao je Janko Kević, a pet Dorian Markušić. Kod gostiju osam golova postigao je Andreas Lang.