Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 16.03.2021, 21:00 h
Real Madrid 3:1 Atalanta
Atalanta

Real Madrid i drugi put svladao Atalantu, Modrić asistent

Branimir Korać • utorak, 16.03.2021.

Madridski Real upisao je i drugu pobjedu u osmini finala Lige prvaka protiv Atalante. Madriđani su slavili u uzvratu s 3:1 i tako potvrdili svoje mjesto u četvrtfinalu...

Madridski Real i drugi put svladao je Atalantu. Svi se još sjećamo prve utakmice iz Bergama gdje je Real Otputovao samo s 12 igrača iz prve momčadi i ostatkom Castillinih igrača, ali i imao igrača više najvećim dijelom susreta nakon isključenja Freulera. Tamo je slavio s 1:0, a u Madridu je ipak bilo lakše.

Atalanta se nadala da će u igri 11 na 11 biti bolje sreće, ali Real je ipak rutinski izborio prolaz.

U početku je Atalanta prijetila, ali nakon 20-ak minuta probudio se i Real koji je stvorio nekoliko dobrih prilika prije 34. minute i vodstva.

Tada je Sportiello pogriješio, ispucao je loptu do Luke Modrića koji odlično pronalazi Karima Benzemu, a Francuz bez problema zabija za vodstvo.

Na odmor se otišlo s tih 1:0 i bilo je jasno kako će Atalanta trebati nešto više da bi ovdje okrenula rezultat. Pokušalo se s uvođenjem Duvana Zapate za drugo poluvrijeme umjesto Marija Pašalića, no Real je prvi došao do velike prilike koju ne koristi Vinicius.

U 58. minuti kazneni udarac za Real. Vinicius je uzeo loptu, ušao u 16 metara, a tamo ga je dočekao Toloi, srušio i Real je dobio priliku za povećanje prednosti. Sergio Ramos uzeo je loptu i rutinski zabo.

Atalanta je uspjela smanjiti zaostatak u 83. minuti preko Luisa Muriela koji je pogodio iz slobodnog udarca, ali bilo je kasno.

No da ne bi bilo neke nervoze pobrinuo se Marco Asensio koji je tek ušao u igru i odmah je povisio na 3:1.

Rezultat se više nije mijenjao, a Luka Modrić odradio je cijelu utakmicu za goste.