Napoli lako protiv Torina, Lazio deklasirao Milan

Matej Kačan • ponedjeljak, 26.04.2021.

Nakon dva odigrana susreta 33. kola Serie A u ponedjeljak, nogometaši Milana su dodatno potonuli na tablici i sad im je ozbiljno ugrožen nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone...

Nogometaši Milana uspjeli su potonuti sve do petog mjesta na ljestvici i dozvoliti Juventusu i Napoliju da ga stignu i izjednače se s momčadi koja je dobar dio sezone provela kao vodeća u ligi. Zaslužni za to su rezultati 33. kola u ponedjeljak u kojima je Napoli svladao Torino, dok je Milan šaptom pao kod Lazija u Rimu.

Napoli je u ranijem susretu gostovao u Torinu s misli u glavi da je Torinov gradski rival Juventus opet kiksao te da bi pobjeda dovela do diobe na 66 bodova. Napoli je zato rutinski i brzo riješio susret, golovima već u 11. i 13. minuti.

Tiemoue Bakayoko je otvorio susret fantastičnim potezom, u 11. minuti je prošao svog čuvara te je sjajno odapeo udarac s preko 20 metara, a lopta je završila u mreži uz desnu stativu. Samo dvije minute opet gol, išla je kontra Napolija koju je završio Victor Osimhen.

Mogao je do kraja Napoli zabiti još pogodaka, blizu je bio Lorenzo Insigne vratnicom u 61. minuti, ali se rezultat nije mijenjao. Torino je susret završio s desetoricom jer je Rolando Mandragora dobio crveni u 86. minuti

I Torino je u velikim problemima jer je na 31 bodu, koliko imaju i Cagliari te Benevento na 18. mjestu koje vodi u Serie B. Torino ima utakmicu manje i treba mu pobjeda da bi lakše disao. A lako ne diše Milan koji bi mogao ostati i bez mjesta u Ligi prvaka nakon drugog poraza u nizu.

Stigli su Rossoneri na gostovanje kod Lazija u Rim te su se vratili pognutih glava. Od samog početka je sve krenulo krivo za Milan, nakon sjajne obrane Reine na udarcu Calhanoglua je već u drugoj minuti Joaquin Correa pobjegao obrani te je zabio zicer za 1:0.

U vrlo sadržajnom susretu se dosta toga događalo u prvom dijelu, a zabio je Lazio opet u 43. minuti preko Manuela Lazzarija. No, VAR je dosudio zaleđe i ponudio je nadu da se Milan vrati u drugom dijelu. Dogodilo se upravo suprotno jer je već u 51. Correa zabio drugi gol te je riješio susret.

Točku na i stavio je Ciro Immobile u 87. minuti, a u 90. je na drugoj strani Franck Kessie pogodio gredu pa nije bilo ni počasnog pogotka. Kod Milana je Ante Rebić igrao 90 minuta, a Mario Mandžukić 62.