Split ipak bez iznenađenja protiv Partizana, Beograđanima i druga pobjeda u Dalmaciji

Branimir Korać • četvrtak, 30.09.2021.

Košarkaši Splita nisu uspjeli iznenaditi beogradski Partizan u drugom kolu ABA lige. Kvalitetniji gosti slavili su sa 69:59...

Split je tražio iznenađenje na Gripama protiv Partizana, ali do njega nije došao. Partizan je ipak bio prejak i slavio je 69:59 u susretu koji nije oduševio.

Srđan Subotić može biti zadovoljan činjenicom da su se njegovi igrači borili i pokušavali pružiti što jači otpor, međutim jednostavno nije išlo, napad nije bio tako raspoloženj i Partizanova obrana zadržala je Split na 59 poena.

Split je bojažljivo ušao u utakmicu i vrlo brzo se našao u problemima. Niti pet minuta igre, a na semaforu je stajalo već 11:3 za Partizan. Subotić je pozvao ranu minutu odmora i Split se uspio potpuno vratiti u završnici četvrtine.

U drugoj dionici Partizan se opet odvojio. Serijom 16:2 stvorio je velikih 16 poena prednosti i praktički tu je prelomio utakmicu.

Imali su Beograđani visoku prednost sve do polovice zadnje četvrtine kada je Split tricom Tonija Perkovića smanjio na 62:56. Tu se javila nada da bi mogao zakomplicirati završnicu, ali Beograđani ponovno dolaze do dvoznamenkaste prednosti, a kada je LeDay ubacio tricu za 69:56, priči je bio kraj.

Toni Perković predvodio je Split sa 17 poena dok je Karlo Žganec uhvatio 11 skokova. Kod Partizana Zach LeDay ubacio je 15 poena uz 11 skokova od čega deset u napadu dok je Alen Smailagić dodao 12 poena i 13 skokova.