Rok Stipčević sjajnom šuterskom partijom srušio Mornar!

Matej Kačan • subota, 02.10.2021.

Hrvatski košarkaš Rok Stipčević odigrao je nevjerojatnu šutersku partiju u pobjedi svoje Krke nad Mornarom. Zadranin je zabio sjajnih devet trica iz deset pokušaja...

Košarkaši Krke upisali su svoju prvu ovosezonsku abaligašku pobjedu. Od poraza od Cedevita Olimpije Krka se oporavila domaćim slavljem nad Mornarom iz Bara koji nije ni sjena ekipe iz prošlih sezona.

Nakon teškog domaćeg poraza od Cibone, Barani se ništa bolje nisu proveli ni u Novom Mestu, presudio im je hrvatski košarkaš Rok Stipčević. Zadranin je tricu gađao nestvarnih 9/10 za 33 poena, što mu je najbolji učinak u abaligaškoj karijeri.

Prije toga je Stipčević najviše zabio FMP-u još 2008. u dresu Zadra kad je ubacio 31 poen, a devetom je tricom na ovom susretu oborio svoj rekord, ali i ubio zadnje nade Mornara jer je 24 sekunde prije kraja zabio za 89:77.

Nakon prve četvrtine Mornar je imao 28:25, ali se raspao u drugoj i trećoj dionici i u tih 20 minuta Crnogorci su zabili samo 26 poena, a primili 41 i Krka je preokrenula i odjurila na prednost od preko deset poena.

Prednost je zadržala i do kraja te konačnih 89:80 te prve pobjede. Stipčević je uz 33 poena imao i sedam skokova, a 20 poena dodao je Kosi. Kod Mornara je u drugom porazu 21 ubacio Mihailović, a 13 je dodao Davis Jr..