Cibona nadoknadila visoku razliku i svladala Megu u produžetku!

Matej Kačan • ponedjeljak, 04.10.2021.

Košarkapi Cibone upisali su novu veliku pobjedu u ABA ligi. U drugom kolu Vukovi su dočekali Mega Basket te su slavili u produžetku nakon velikog preokreta...

Sjajan start Cibone u sezonu ABA lige nadopunjen je i domaćom pobjedom u vrlo uzbudljivom susretu protiv Mege. Vukovi su slavili s 89:84 nakon produžetka, i to nakon što je nadoknadila ček 16 poena minusa.

Mega je u prvom poluvremenu izdominirala skok Cibone te je kažnjavala sve tricama svoje visoke, ali jako brze i šuterski meke petorke, a prednjačio je Boriša Simanić vanjski šutom.

Cibonu je na kakvom-takvom priključku i u živoj utakmici držao Jose Vildoza uz pokoju tricu Nathana Reuversa pa je na poluvremenu 47:33 za Megu. No, ulaskom Antonija Vrankovića skok Cibone se stabilizirao i Vukovi se počinju primicati.

Vildoza je vodio u napadu, Reuvers je nastavio dominirati šutom uz dobru skakačku dionicu pa je na kraju treće dionice prednost Mege svedena na samo 61:59. Cibona je u regularnom dijelu utakmice imala samo jedno vodstvo u trećoj dionici, a u četvrtu Mega ulazi bolje.

No, Cibosi se drže na priključku i pametnom igrom uz mnogo prodora, kontakta i iznuđivanja slobodnih bacanja dolaze u egal minutu i pol do kraja. Posljednji koš u regularnom dijelu djelo je Amara Gegića koji je također bio vrlo važan kotačić u pobjedi.

BiH košarkaš zabio je polaganje za 78:78, a posljednja tri napada nisu iskorištena. Mega je promašila dvije trice, dok Gegić nije donio pobjedu u 40 minuta. Ušlo se zato u produžetak gdje je Cibona bila dosta bolja.

Trica Prkačina pa pet vezanih poena Reuversa zapečatili su pobjedu Vukova koja je na kraju došla rezultatom 89:84.

Reuvers je bio sjajan s 24 poena i 13 skokova, dok je Vildoza zabio 23, a Gegić 15. Vranković je u samo 13 minuta skupio čak 11 skokova, od čega pet napadačkih.

Kod Mege je Simanić ubacio 21 poen uz pet trica, dok je hrvatski košarkaš Matej Rudan zabio 14. Karlo Matković, također Hrvat, dodao je 13 uz devet skokova.