Zadar u tijesnom dvoboju poražen u gostima kod FMP-a

Branimir Korać • nedjelja, 31.10.2021.

Zadar je upisao peti poraz u ABA ligi, no na gostovanju kod FMP-a pružio je dobar otpor i nije bio daleko od pobjede. Domaćin je ipak na kraju bio spretniji i slavio je 83:76...

Nakon debija na klupi Zadra u hrvatskom prvenstvu tijesnom pobjedom protiv Alkara, Vladimir Anzulović odradio je prvu utakmicu na klupi Zadra u ABA ligi. U šestom kolu gostovao je kod FMP-a te upisao poraz 83:76.

Bio je to dosta izjednačen dvoboj u kojem je Zadar ipak nešto više griješio i to se pokazalo ključnim.

Zadrani mogu žaliti što nisu bolje kapitalizirali bolju igru iz prvog poluvremena kada su u jednom trenutku dvije minute prije odlaska na odmor Zadar je imao i deset poena prednosti, Junakovićevim slobodnim bacanjima za 46:36.

Umjesto da zadrže stečenu prednost, dopustili su FMP-u da se vrati u utakmicu, tricom Jonesa smanji na 47:44, a isti igrač u zadnjim sekundama prvog dijela imao je šut i za egal na odmoru, no srećom nije pogodio.

U drugi dio ušlo se uz prednost Zadra 47:44, ali nije dobro krenulo. Bursaćevim koševima Zadar je još držao priključak i zaostajao 52:51, no onda kreće serija FMP-a 10:0 za odvajanje na 62:51.

FMP je zaključio treću dionicu s vodstvo 66:57, no Zadrani se nisu predali. Odlično su krenulki u zadnju dionicu, napravili 9:0 i potpuno se vratili u utakmicu te ostavili FMP četiri i pol minute bez ubačaja iz igre.

Domaćin je ipak spriječio Zadrane da preuzmu vodstvo, no do zadnjih minuta Zadar je bio u igri. Dvije minute prije kraja zaostajao je 75:74, nakon toga Nevels ubacuje uz slobodno bacanje (sporna situacija, Nevelsova lopta nije prošla kroz obruč nego je navodno skinuta s obruča), Marčinković promašuje tricu iz kuta, a Tasić ubacuje za 80:74 i tu je priči kraj.

Aleksandar Bursać kod Zadra je ubacio 14 poena uz pet skokova, Pavle Marčinković dodao je 12 poena i pet skokova, a Dominik Mavra devet poena, šest skokova i osam asistencija.

Kod FMP-a Nenad Nerandžić završio je s 23 poena i sedam skokova, a Bryce Jones dodao je 16 poena i šest asistencija.