Suci: Tihomir Pejin, Dino Knez, Tomislav Keglević
Sandro Kulenović 85'
Lokomotiva

Velike pogreške obilježile vrlo efikasan remi Gorice i Lokomotive

Branimir Korać • subota, 07.05.2022.

U drugom susretu 34. kola HT Prve lige Gorica je ugostila Lokomotivu, a nakon velike borbe susret je okončan 3:3...

Izravan dvoboj za peto mjesto u HT Prvoj ligi između Gorice i Lokomotive okončan je 3:3. Lokosi su imali veliku priliku riješiti pitanje te pete pozicije, vodili su u završnici, ali domaćin je ipak stigao do boda.

Od početka se igralo otvoreno, a bolje je krenula Gorica koja je stvorila ponešto prilika, međutim nije ih realizirala sve do 24. minute kada je pogodak domaćinu poklonio Ivan Nevistić. Atiemwen je opalio s više od 20 metara, a lopta prolazi Nevistiću kroz ruke i noge te završava u mreži.

U 31. minuti gosti nisu bili daleko od poravnanja, Soldo je skrenuo loptu prema vratima, ona je u visokom liku pala na gredu.

Gorica je povećala vodstvo u 40. minuti kada je Matar proigrao natrčalog Kalika koji ulazu u 16 metara i rutinski pogađa.

Na odmor se ipak otišlo s golom prednosti za Goricu. Aliyu je ubacio s desne strane, Cokaj samo malo loptu skrenuo za Pivarića koji je potpuno sam i bez većih problema zabija s desetak metara.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli Lokosi koji su krenuli po poravnanje. Do njega su došli u 63. minuti, odlično je petom Vasilj vratio loptu prema Pivariću, on odmah ubacuje na drugu vratnicu gdje Aliyu iz voleja zabija za 2:2.

U narednih deset minuta i jedni i drugi ostaju s igračem manje na travnjaku nakon što su drugi žuti karton zaradili Pivarić i Keita, a u 85. minuti Lokomotiva je došla na korak do pobjede. Velika pogreška Steenvoordena čije je dodavanje u 16 metara pročitao Smakaj, uzeo loptu i pronašao Kulenovića koji je rutinski zabio.

Ipak, domaćin dobiva kazneni udarac u 90. minuti, Vranjković je igrao rukom u 16 metara, a Kalik s 11 metara postavio konačnih 3:3.