Mektić i Pavić u finalu Astane stigli do pete ovosezonske titule

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.10.2022.

Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su petu ovosezonsku titulu na ATP Touru. U Astani su u finalu svladali Adriana Mannarina i Fabricea Martina...

Nikola Mektić i Mate Pavić zaključili su tjedan u Astani osvajanjem titule. U finalu su za protivnike imali Francuze Adriana Mannarina i Fabricea Martina bez većih problema sa 6:4, 6:2.

Ranije su osvojili turnire u Rimu, Ženevi, Queen's Clubu i Eastbourneu, a ovo im je bilo prvo finale nakon Wimbledona.

U prvom setu Mektić i Pavić su u trećem gemu došli do breaka, imali su do kraja seta u još dva gema break lopte, ali najvažnije je da su zadržali prednost i stigli do seta sa 6:4.

Drugi set odmah je otvoren breakom, još jedan je stigao kod 3:1 i hrvatski par rutinski je slavio sa 6:4, 6:2.

Potpuno zaslužena pobjeda Mektića i Pavića koji su potvrdili da su kvalitetniji i nisu dopustili iznenađenje.

ATP Astana, finale parova:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska, 2) - Adrian Mannarino/Fabrice Martin (Francuska) 6:4, 6:2