Po jedan gol na četiri susreta Konferencijske lige, Partizan jedini slavio u gostima

Branimir Korać • četvrtak, 16.02.2023.

Odigrane su i posljednje četiri utakmice osmine finala Konferencijske lige, a iznenađenja nije bilo. Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Partizan...

Ciprani nastavljaju s dobrim nastupima u Europi i AEK Larnaka napravio je već prvi korak prema prolazu u sljedeću fazu natjecanja.

Ciprani su bili bolji protivnik i već u osmoj minuti imali su dobru priliku za vodstvo, ali Rafa Lopes pogodio je gredu.

U 84. minuti AEK je stigao do vodstva golom Angela Garcije koji je dobro reagirao nakon ubačaja u kazneni prostor. U domaćem sastavu 88 minuta na travnjaku je bio Marin Jakoliš.

Lazio je od 15. minute igrao s igračem manje, Patric je zaradio isključenje, ali i s igračem manje upisao je pobjedu protiv CFR Cluja.

I ovdje je viđen samo jedan pogodak i to u završnici prvog poluvremena kada je Ciro Immobile prekinuo post i postigao svoj prvi gol nakon šest utakmica posta.

U drugom poluvremenu Lazio je odigrao pametno, nije dopustio gostima da stvore pritisak i otišao je do pobjede.

Kod gostiju Karlo Muhar je igrao do 61. minute, a Lovro Cvek je ušao u 46.

Jedini koji je stigao do gostujuće pobjede je Partizan koji je slavio kod Šerifa s 1:0. Kao i Lazio, Partizan je također slavio s 1:0 golom u zadnjim trenucima prvog dijela, a susret je završio s igračem manje.

Ricardo Gomes bio je strijelac za Beograđane, a u 50. minuti Igor Vujačić morao je napustiti igru.

Pobjedu na svom travnjaku s identičnih 1:0 upisao je Ludogorec koji je ugostio Anderlecht. Za razliku od ranijih susreta, jedini pogodak pao je na samom startu, već u devetoj minuti kada je Igor Thiago pogodio za pobjedu.