Zadar pobjednički promarširao kroz Sinj

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.03.2023.

Košarkaši Zadra stigli su do 17. pobjede sezone u HT Premijer ligi. Na gostovanju kod Alkara slavili su sa 100:83...

Dva dana nakon gostovanja u Podgorici, košarkaši Zadra gostovali su u Sinju gdje ih je čekao Alkar koji je posljednju utakmicu odigrao još 13. veljače.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ipak, ni tako odmorni Sinjani nisu uspjeli iznenaditi i doći do bodova. Zadar je na koncu slavio sa 100:83 te se priključio Ciboni, Cedeviti Junior i Splitu na omjeru 17-4.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena i nijedna se momčad nije odvajala. Zaključili su je gosti s poenom prednosti. Druga dionica ponudila je učinkovitije Zadrane koji su do kraja poluvremena stigli do dvoznamenkaste prednosti (49:37).

Domaćin se u nastavku uspio spustiti na minus pet (58:53), ima šansu doći i bliže, ali više nije išlo. Zadar je kontrolirao dvoboj i stigao do pobjede.

Juan Davis s 20 poena i pet skokova te Dario Drežnjak s 19 koševa, deset skokova i pet asistencija predvodili su goste do slavlja.

Po 13 poena kod Alkara ubacili su Lovre Bašić (11 asistencija) i Imran Polutak (pet skokova).