Split projurio do pobjede na Baldekinu, domaćin bez šanse

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2023.

Košarkaši Splita upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Šibenke na Baldekinu. U 21. kolu HT Premijer lige slavili su s 92:66...

Nakon što je ubačajem u zadnjoj sekundi poražen od Partizana, Split je gostovao kod Šibenke u hrvatskom prvenstvu i upisao vrlo uvjerljivu pobjedu čime je pokazao da taj poraz nije ostavio traga.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to neravnopravan dvoboj, Split je potpuno dominirao, stvorio vrlo rano visoku prednost te je već na poluvremenu imao skoro 20 poena razlike.

I u nastavku su gosti imali sve pod svojom kontrolom i održavali razliku. Domaćin je bio dosta neprecizan, za tricu je šutirao 5/24, dok su Splićani ubacili deset trica i iz igre šutirali 50 posto.

Najbolji kod Splita bili su Boris Tišma s 23 poena i Shannon Shorter sa 16 poena i šest skokova. Kod domaćina Juraj Pleadin ubacio je 14 poena uz sedam skokova. a Srđan Brocić dodao je 11 poena.