Kvalifikacije za SuperSport Drugu NL, 17.06.2023, 20:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)
Karlovac 1919
Gabrijel Stepinac 66'
Ivan Matiazh 79'
2:1(0:0) Zadar
Karlo Torbarina 52'
Zadar

Karlovac ponovio preokret sa Stanova i s dvije pobjede prošao u SuperSport Drugu NL

Branimir Korać • subota, 17.06.2023.

Zadar nije uspio uzvratiti Karlovcu za poraz na Stanovima i sljedeću sezonu ponovno će provesti u Trećoj HNL Jug. Karlovac je slavio i u uzvratu i igrat će u SuperSport Drugoj NL...

Josip Budimir
90'+1'

Donat Senkić
74'
5
Marco Budić
84'
Dragan Blatnjak

Vrlo ugodna subotnja večer na Čavleku, lijepo ispunjene tribine, uvjeti odlični za igru i dvije momčadi koje su igrale susret odluke za plasman u SuperSport Drugu NL.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Karlovac se pokazao kao bolja i spremnija momčad. Definitivno spremnija za rang više. Zadrani su ponovno igrali dobro i stvarali probleme domaćinu, ali nakon što su postigli pogodak, dosta su pali i Karlovac je izgledao sve opasnije i bolje.

U konačnici domaćin je imao više prilika, bolje situacije i zasluženo je prošao dalje.

Od početka je domaćin bio bolji i u prvih 15 minuta imao je dvije dobre situacije, prvo je Ribar nakon odličnog solo prodora došao do dobre situacije, ali je obrana gostiju odbila loptu. U 14. minuti Ivan Matiaž dobro je pucao glavom, ali odlično je obranio Matasović.

Zadar je također imao jednu vrlo dobru situaciju kada je nakon kornera nastala gužva u 16 metara, preko glave je pucao Mrkela, a Matiaž izbio loptu ispred gol linije.

Gosti su poveli u 52. minuti. Ubačena je lopta na drugu vratnicu za Zakarića koji glavom spušta loptu u sredinu, tamo je bio Karlo Torbarina i sa sedam metara poslao loptu u mrežu.

Zadru to nije bilo dovoljno za prolaz, trebao je još jedan pogodak, ali umjesto da on pritisne, pritisnuo je Karlovac i u 66. minuti izjednačio. Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbijala pred golom gostiju, zadarska obrana je mirno stajala i promatrala što se događa, a Gabrijel Stepinac je iz blizine poslao loptu u mrežu.

Niti 15 minuta kasnije Karlovac dolazi do drugog pogotka i odluke. Muić je izgubio loptu uz aut liniju, Zavalić ubacio pred gol, a Ivan Matiaž se sjajno snašao i pogodio glavom u padu.

U završnici susreta Josip Budimir mogao je povisiti na 3:1, ali pogodio je vratnicu.

Za kraj veliko slavlje Igora Pamića i njegovih igrača koji nakon sjajne sezone zasluženo prolaze u SuperSport Drugu NL.