SuperSport HNL, 1. kolo, 23.07.2023, 21:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ante Terzić (Split), Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Gat)
Vladan Bubanja 69'
1:1(0:1) Istra 1961
Ante Erceg 12'
Istra 1961

Lokomotiva boljom igrom u drugom poluvremenu do remija s Istrom 1961 u Kranjčevićevoj

Krešimir Milić • nedjelja, 23.07.2023.

Posljednji susret 1. kolo SuperSport HNL-a završio je bez pobjednika. Istim rezultatom kao i utakmica u ranijem terminu danas završio je dvoboj Lokomotive i Istre 1961…

Prvo poluvrijeme Istri 1961, a drugo Lokomotivi za konačnih 1:1 u 1. kolu SuperSport HNL-a. Posljednji susret otvaranja sezone odigran je u Kranjčevićevoj, a završio je bez pobjednika, baš kao i onaj u ranijem terminu odigran u Velikoj Gorici.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra je u prvom dijelu bila konkretnija, a to je okrunila i pogotkom. Domaći su ozbiljniju priliku stvorili tek pred kraj poluvremena kad su uputili i prvi udarac na gol.

Gosti dolaze do vodstva nakon velike greške Branimira Kalaice. Pokušao je stoper Lokomotive vratiti loptu Nikoli Čavlini, ali to je loše napravio što koristi Ante Erceg. Napadač Istre presjekao je dodavanje Kalaice, zaobišao vratara i zabio za vodstvo Istre 1961 u Kranjčevićevoj u 14. minuti.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja morao raditi prvu izmjenu samo dvije minute kasnije. U 10. minuti Robert Mudražija se ozlijedio, a u 16. minuti zamijenio ga je Luka Stojković.

Imali su gosti nekoliko opasnih situacija pred vratima Lokomotive poput one Sebastiana Nebyle kad je oštro gađao s ruba šesnaesterca, ali je Čavlina obranio. Prvi udarac Lokomotiva je uputila u 44. minuti kad je Silvio Goričan glavom gađao pod gredu, ali siguran je bio Lovro Majkić.

U drugom dijelu Lokomotiva je odlučila uloviti rezultat i slična situacija kao u utakmici ranijeg termina danas kad je Varaždin stigao vodstvo Gorice. Isto je napravila i Lokomotiva koja je u drugi dio ušla odlučnije, a to im se isplatilo u 70. minuti.

Zabio je onda za 1:1 Vladan Bubanja glavom nakon kornera i donio izjednačenje. Krenuli su domaći i po preokret, ali Majkić je bio na nivou kod udaraca Lukasa Kačavende u 73. te onih Stojkovića u 81. i 86. minuti.

Na kraju kao i u susretu ranijeg termina danas svakome po bod na otvaranju sezone.