Mladi hrvatski rukometaši izborili četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon pobjede protiv Slovenije

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.08.2023.

Hrvatska rukometna reprezentacija do 19 godina stigla je i do četvrte pobjede na Svjetskom prvenstvu u Hrvatskoj te je i dalje stopostotna. Ovom pobjedom izborila je i četvrtfinale Svjetskog prvenstva...

Izabranici Kreše Ivankovića izgledaju sjajno i nižu pobjede. U drugom krugu u susretu protiv Slovenije slavili su s 32:25 i to je najmanja razlika s kojom su slavili na ovom SP-u što najbolje pokazuje koliko dominiraju.

Igraj na utakmice SP-a U-19 rukometaša na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slovenci su pokušavali pružiti što jači otpor i držati se u igri, međutim Hrvatska je imala potpunu kontrolu i nije pružila pravu priliku.

U prvih 37 minuta Slovenija je bila potpuno ravnopravan protivnik i Hrvatska je u toj minuti imala malo vodstvo 15:14.

Međutim nakon toga kreće odvajanje, s tri gola Ivaniševića i jednim Petrovića, Hrvatska se odvojila na 19:14 i kasnije je sve bilo lakše.

Slovenija se pokušala vratiti u utakmicu, u nekoliko navrata došla je na minus četiri, ali ne i bliže od toga.

U završnici susreta Hrvatska je napravila još jednu seriju 3:0 i tako otklonila svaku dvojbu oko pobjednika.

Najistaknutiji bili su Tonći Ivanišević sa sedam golova te Marko Bajan sa šest golova. U slovenskim redovima Nejc Hriberšek postigao je devet golova.

U posljednjem kolu u skupini Hrvatska igra protiv Mađarske, a taj susret odredit će s koje pozicije ide u četvrtfinale.