Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 10.08.2023, 20:00 h, Adana, Yeni Adana
Suci: Goga Kikačeišvili, David Ahvlediani, Davit Gabisonia (Gruzija)

Branimir Korać • četvrtak, 10.08.2023.

Osijek nije uspio ostvariti pozitivan rezultat u Adani. Turski predstavnik slavio je s visokih 5:1 u susretu koji su obilježile pogreške Osječana i pogoci iz sumnjivih situacija domaćina...

Nani
46'
26
Dorukhan Toköz
70'
21
Abdulsamet Burak
70'
9
M'Baye Niang
86'

Stjepan Tomas

S velikim optimizmom otputovao je Osijek za Tursku, ali vraća se pokunjen. Visok poraz 5:1 stavlja ga u vrlo tešku situaciju uoči uzvrata na svom stadionu.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osječani su ušli u utakmicu s previše respekta i to su skupo platili. Domaćin je vrlo brzo stigao do dva gola prednosti, kasnije je Osijek bio ravnopravan protivnik, ali šteta je učinjena i Osijek je već bio u problemima.

Krenulo je šokantno za Osječane koji su već u prvih 15 minuta primili dva pogotka. Nisu se niti snašli, a pod pritiskom su već gubili s dva razlike.

Prvi udarac na gol u trećoj minuti i odmah Adana dolazi do pogotka. Odbijena lopta van 16 metara došla je do Svenssona koji je opalio po travi s nekih 25 metara i doveo Adanu u vodstvo.

Tek što su se počeli oporavljati od tog pogotka, Osječani su primili novi. Izgubili su olako loptu u 16. minuti, odlično su domaćini izigrali osječku obranu, Sari je ostao posve sam na desnoj strani pred Malenicom, on brani prvi pokušaj, ali lopta se ponovno odbija prema Sariju koji drugi put lako zabija.

Dobrih pola sata trebalo je Osijeku da počne igrati i krene prema naprijed, a na prvu pravu priliku čekao je do sudačke nadoknade prvog dijela.

Tamo je imao dvije, prvo odličan ubačaj Pušića s desne strane, Mierez s puno vremena i prostora na desetak metara, pucao je glavom, ali pokraj vratnice, nakon toga imao je dobru situaciju i Nejašmić, no i na drugoj strani je Ndiaye bio sam pred Malenicom.

U drugom poluvremenu Osijek je dobro krenuo, ali nije uspio to i konkretizirati. Dapače, velika pogreška Barišića u 50. minuti i spretnost Ndiayea doveli su bivšeg igrača Gorice ponovno samog pred Malenicu, ovaj put ne griješi i zabija za 3:0.

Osječani su nastavili tražiti pogodak, u 57. minuti Bukvić je bio u dobroj situaciji iskosa, ali Karačić je obranio.

U 66. minuti velika pogreška suca, Sari se bacio u 16 metara bez kontakta s Drambajevim, a sudac daje kazneni udarac domaćinu koji realizira Ndiaye.

Uskoro su i Osječani zaradili kazneni udarac, u 16 metara je srušen Lovrić, a Gržan je smanjio na 4:1.

Do kraja susreta domaćin je imao konkretnije i opasnije prilike i uspio je jednu realizirati. Ponovno sumnjiva situacija, Erdogan je primio loptu možda u zaleđu, a kasnije je s ruba 16 metara spektakularno zabio za 5:1.

Nije više bilo promjena, ostalo je 5:1 što samo po sebi govori pred koliko je teškom zadaćom Osijek.