Porazi Stipića i Krznara, debi Rebića, asistencije Prše i Bobičaneca

Petar Jenjić • četvrtak, 10.08.2023.

Večeras je odigrano još 27 prvih utakmica trećeg pretkola Konferencijske lige. U njima su nastupili i mnogi hrvatski nogometaši, a izdvajamo debi Ante Rebića za Bešiktaš te asistencije Roberta Prše i Luke Bobičaneca...

Prvi nastup za Bešiktaš upisao je Ante Rebić koji je odigrao zadnjih 14 minuta u gostujućoj pobjedi protiv Neftčija od 3:1. Za goste su zabijali: Aboubakar, Muleka i Ucan, a jedini strijelac za domaćina bio je Lebon.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izdvajamo i to da je za domaću momčad cijelu utakmicu na golu proveo Ivan Brkić.

Tin Plavotić morao je izaći iz igre već u šestoj minuti, a njegova Austria Beč slavila je u gostima kod Legije s 2:1. Oba pogotka zabio je Husković, dok je za Legiju zabio Huci.

Izdvajamo minimalnu pobjedu AZ Alkmaara koji je s 1:0 slavio u gostima kod andorske Santa Colome. Jedini pogodak postigao je Mihailović u 75. minuti.

Potencijalni protivnici Hajduka, Rosenborg i Hearts, odigrali su utakmicu u Norveškoj, a do pobjede je rezultatom 2:1 stigao domaćin. Oba pogotka postigao je u prvom poluvremenu, i to preko Frederiksena i Nelsona, dok je poraz gostiju ublažio Shankland.

Sepsi je na domaćem terenu remizirao s Aktobeom 1:1, a strijelci su bili Elder Santana s jedne i Varga s druge strane. Adnan Aganović ušao je u igru za Rumunje u 66. minuti, a Andrija Filipović u 88. za goste.

Partizani, kojeg vodi Zoran Zekić, slavio je u gostima kod latvijske Valmeire s 2:1, a cijelu utakmicu odigrao je Mateo Kocijan.

Latvijci su vodili pogotkom Silve iz 27. minute, ali Partizani u nastavku radi preokret preko Care i Rrapaja.

Ferencvaroš je s visokih 6:1 slavio u gostima kod malteškog Hamruna uz hat-trick Barnabasa Varge, dok su po jedan dodali Abu Fani, Zachriassen i Owusu.

Jedini gol za domaću momčad zabio je Montebelo u 89. minuti, a asistent je bio Roko Prša koji je odigrao cijeli susret. Karlo Bilić ostao je na klupi.

Nino Galović odigrao je cijeli susret za portugalsku Aroucu koja je s 2:1 na domaćem terenu bila bolja od norveškog Branna. Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Mujica i Cristo, dok je za goste zabio Warming.

Cijelu utakmicu za Celje odigrao je Luka Bobičanec, a njegova je momčad minimalno slavila kod kuće protiv Nemani. Jedini pogodak zabio je Ikwuemesi upravo na asistenciju hrvatskog nogometaša. Karlo Špeljak nije ulazio u igru.

Krznarov Maribor poražen je s 3:1 u gostima kod Fenerbahčea. Turke su do pobjede pogocima predvodili Rodrigo Becao, Kahveci i Tadić, a jedini gol za Slovence zabio je Strajnar.

Ivan Brnić i Marko Kolar krenuli su u početnoj postavi, no zamijenjeni su u 69. odnosno 83. minuti susreta.

Antonio Milić igrao je cijelu utakmicu za Lech koji je s 2:1 bio bolji od Spartak Trnave. Za Poljake su zabijali Marchwinski i Velde, dok je za Slovake poentirao Štetina.

Twente je s 2:0 na domaćem terenu bio bolji od Rige koju vodi Tomislav Stipić. Do 73. minuti za goste je igrao Petar Bosančić, dok je u istoj minuti u igru ušao Hrvoje Babec. Strijelci za Nizozemce bili su Sampsted i Rots.

Aris je pogotkom Palma iz penala svladao Dinamo Kijev, a Neven Đurasek igrao je do 58. minute. Domagoj Pavičić u igru je ušao u 82. minuti.

Damjan Đoković igrao je do 74. minute za FCSB koji je odigrao bez golova protiv Nordsjaellanda, a istim rezultatom završena je utakmica Rapid Beča i Debrecena. Antonio Mance nije ulazio u igru za Mađare.